Poľský CD Projekt daroval takmer 900 tisíc € na boj proti koronavírusu

Poľský CD Projekt daroval takmer 900 tisíc € na boj proti koronavírusu

 

Klobúk dole pred poľským štúdiom.

Jednou z úžasných vecí, ktorá sa deje v ťažkých časoch je to, keď sledujete, ako sa ľudia dokážu spojiť pre dobrú vec. Áno, aj u nás máme takých (týmto pozdravujem do Pixel Federation), no takých majú aj u našich severných susedoch. A pomoc z ich strany je obrovská.

Slávne vývojárske štúdio CD Projekt totiž oznámilo prostredníctvom svojho šéfa Marcina Iwinskiho, že darujú na boj proti koronavírusu 4 milióna Poľských Zlotých, čo je v prepočte takmer 900 tisíc €. Z tejto sumy pôjdu 2 milióny priamo zo spoločnosti CD Projekt a ďalšie 2 milióny daruje predstavenstvo spoločnosti.

Spoločnosť spolupracuje s organizáciou Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ktorá je najväčšou mimovládnou organizáciou v krajine. Peniaze, ktoré CD Projekt daruje budú primárne použité na nákup zdravotníckeho vybavenia a taktiež aj na pediatrickú starostlivosť a starostlivosť o staršie osoby.

„Radi by sme poďakovali statočným dušiam, ktoré každý deň bojujú za naše blaho a dúfame, že tieto prostriedky pomôžu vo vašom úsilí zbaviť nás vírusu.“

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk