Dočkáme sa konečne pokračovania skvelého RPG Skies of Arcadia?

Dočkáme sa konečne pokračovania skvelého RPG Skies of Arcadia?

 

Kde je vôľa, tam je cesta.

Jedno z najlepších JRPG všetkých čias a bez pochýb to najlepšie RPG konzoly Sega Dreamcast vôbec, Skies of Arcadia, sa začína ozývať spoza záhrobia. Ale aspoň nepriamo prostredníctvom vývojára Kendžiho Hiruta, ktorý sa na Twitteri nechal počuť, že veľmi chce vytvoriť pokračovanie. Ostatnú jeho prosby vyslyšané? Fanúšikovia hry už dlhé roky prosia všetkých možných i nemožných kompetentných o novú hru, no s vyjadrením túžby pôvodného vývojára, vyzerajú veci predsa len nádejnejšie.

Kendžiho nadchli komenty fanúšikov pod jeho statusom a celý bez seba vyhlásil, že zozbiera všetky ohlasy a poskytne priamo Sege.

Skies of Arcadia vyšlo v roku 2000 na Sega Dreamcast a okamžite hráčov i recenzentov svojim prístupom k role-playingu a pomerne otvorej explorácii sveta, za ktorú boli hráči odmeňovaní. Aj napriek vysokánskym kvalitám ale predajne prepadla a z toho dôvodu sa tvorcovia rozhodli preportovať hru na Nintendo GameCube pod názvom Skies of Arcadia Legends, kde priniesla navyše o niečo vylepšenú grafiku, hrateľnosť obhatenú o nových bossov i nižšiu frekvenciu náhodných súbojov. PC verzia, aj keď ohlásená, nakoniec nevyšla.

 Zdroj: Nintendo Life

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk