Microsoft poslal Windows 7 oficiálne do dôchodku. Stále však môžete získať Windows 10 zdarma

Microsoft poslal Windows 7 oficiálne do dôchodku. Stále však môžete získať Windows 10 zdarma

Google mu však paradoxne predĺžil podporu.

Tak ako sme vás pred niekoľkými dňami informovali, počnúc dnešným dňom sa oficiálne ukončila podpora operačného systému Windows 7 a Microsoft ho posledným updatom poslal do dôchodku. Spoločnosť naďalej ponúka dosť drahú podporu určenú pre biznis zákazníkov a taktiež bude poskytovať podporu zdarma pre volebné stroje v USA. Pre bežných zákazníkov sa však podpora skončila, čo znamená, že od dnešného dňa nebude Microsoft reagovať na nové bezpečnostné hrozby vydávaním opravných záplat.

Samozrejme, systém je naďalej plne funkčný a ak chcete, môžete ho používať, no ak chcete práve z dôvodu obavy o bezpečnosť systém opustiť, tak stále môžete získať Windows 10 zdarma. Ako na to sa dozviete v článku nižšie.

Zaujímavý je však prístup ostatných spoločností. Napríklad Google ohlásil, že bude oficiálne podporovať prehliadač Google Chrome na Windows 7 ešte minimálne 18 mesiacov, teda do 15. júla 2021. Ďalšiu podporu Windows 7 vyjadrila aj Mozilla so svojím prehliadačom Firefox. Opera sa zatiaľ k ukončeniu podpory Windows 7 nevyjadrila.

Microsoft a aj ostatní však časom odporúčajú prechod buď na Windows 10, alebo na iné alternatívne operačné systémy. S veľkým podielom Windows 7 však bude tento prechod trvať ešte hodnú chvíľu. Podľa štatistík NetMarketshare je totiž podiel Windows 7 stále na úrovni 26,64% a to aj napriek postupnému klesaniu.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk