Doba Skywalkerov sa skončila: Čaká nás nový Star Wars megaprojekt a to vrátane novej hry
Fáma

Doba Skywalkerov sa skončila: Čaká nás nový Star Wars megaprojekt a to vrátane novej hry

 

Čo to teda Disney zamýšľa?

Aj keď posledný Star Wars film nedopadol presne podľa očakávania Disney (ani komerčne a ani kriticky), tak asi nezaplatili takmer 5 miliárd dolárov na to, aby nechali túto lukratívnu značku len tak ležať a preto sú plány na ďalší Star Wars obsah už v rozbehu a webu Making Star Wars sa podarilo dostať k informáciám, ktoré nám naznačujú, kam sa vyberieme.

Podľa ich informácií plánuje po tejto trilógii Disney cestovať v časovej línií Star Wars univerza smerom dozadu, konkrétne 400 rokov pred Skywalker ságu a to konkrétne do doby, ktorá sa volá „The High Republic.“

Interne sa tento projekt nazýva Project Luminous a ide o multimediálny masívny projekt, ktorý zahŕňa nie iba filmy, ale aj hry a ďalšie formy mediálneho obsahu. A práve hra bude prvým projektom, ktorý nás zavedie do sveta The High Republic. Tá sa má ukázať už v roku 2021, no zatiaľ nevieme o akú hru pôjde. Nevieme žáner a nevieme dokonca ani to, či to bude „klasická hra“ pre PC a konzoly, alebo sa nebodaj dočkáme kvalitného zážitku pre smartfóny.

Po hre v roku 2021 by sme sa mali o rok neskôr dočkať prvého filmu z tohto časového obdobia sveta Star Wars a predpokladáme, že viac sa o Project Luminous dozvieme počas tohto roka. Disney vraj údajne chce pri Star Wars adaptovať rovnaký model ako pri svojich Marvel filmoch – čiže filmy, ktoré sú samostatné, ale navzájom poprepájané a túto silu chce následne použiť pri filmoch, komiksoch a hrách.

Je pravdepodobné, že ak sa jedná o veľkú konzolovú a PC hru, tak pravdepodobne ju bude vyvíjať niektoré EA štúdio, nakoľko Electronic Arts má exkluzívnu licenciu na tvorbu hier zo sveta Star Wars. Poslednou Star Wars hrou od EA bol Jedi Fallen Order od štúdia Respawn, ktorý vyšiel koncom minulého roka.

Zdroj: MakingStarWars

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk