Je najvyšší časť prejsť na Windows 10: Podpora Windows 7 sa totiž onedlho končí

Je najvyšší časť prejsť na Windows 10: Podpora Windows 7 sa totiž onedlho končí

Systém síce bude fungovať, no s jedným veľkým ale.

Tak, ako to už Microsoft vopred ohlásil, 14. januára 2020 dosiahne ich operačný systém Windows 7 status End of Life, čo v praxi znamená, že tento operačný systém už nebude ďalej podporovaný spoločnosťou Microsoft. Žiadne ďalšie bezpečnostné záplaty, žiadne ďalšie aktualizácie. Čo môže do budúcnosti predstavovať potencionálne bezpečnostné riziko.

Windows 7 vyšiel ešte v roku 2009 a išlo o jeden z najpopulárnejších operačných systémov, ktoré Microsoft vydal. Ten ho však plánoval veľmi skoro nahradiť systémom Windows 8, čo sa veľmi nepodarilo a až ten s číslovkou 10 opäť priniesol priazeň zákazníkov. Napriek tomu však podľa posledných štatistík Steamu ešte viac ako 33% hráčov používa Windows 7.

 

Asi najbezpečnejším riešením a teda riešením, ktoré odporúča Microsoft je samozrejme prechod na Windows 10, ktorú môžete vykonať tým (a to dokonca zdarma), že si stiahnete nástroj Media Creation Tool zo stránky Microsoftu a prejdete procesom aktualizácie.

Druhou možnosťou je prechod na Linux a treťou je že to proste risknete a zostanete na svojej súčasnej sedmičke, čím sa ale vystavíte potencionálnemu nebezpečenstvu do budúcnosti.

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu Windows 10, tak tu je jednoduchý návod ako na to:

  • Navštívte túto stránku
  • Stiahnite si nástroj Media Creation Tool, spustite a odsúhlaste licenčné podmienky
  • Zvoľte možnosť Aktualizovať PC
  • Zvoľte či si chcete ponechať svoje osobné súbory, alebo vykonať čistú inštaláciu
  • Začnite inštaláciu
Zdroj: TechRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk