Už aj Google začína kupovať herné štúdiá, aby tvorili exkluzivity

Už aj Google začína kupovať herné štúdiá, aby tvorili exkluzivity

 

Okrem vytvorenia vlastného začali rozhadzovať peniaze po okolí.

Asi to bola iba otázka času. Google Stadia totiž zúfalo potrebuje niečo, čo k nej pritiahne hráčov. Niečo, čo si nebudete môcť zahrať nikde inde – exkluzívny obsah. A nakoľko ich vlastné interné štúdio sa ešte len teraz začalo tvoriť, tak sa Google buchol po vačku a vybral sa na nákupy.

Ich prvou (a pravdepodobne nie poslednou) obeťou sa stalo štúdio Typhoon Studios. Ide o menšie štúdio s viacerými veteránmi herného priemyslu, vrátane Alexa Hutchinsona, ktorý bol šéfom vývoja Far Cry 4 a sídli v kanadskom meste Montreal, teda v rovnakom meste, kde je aj nové herné Google štúdio.

Momentálne pracujú na hre Journey to the Savage Planet, ktorá má prísť začiatkom januára na PC, Xbox One a Playstation 4 a na tom sa nič nezmení. Samozrejme, ďalšie hry od tohto štúdia už budú dostupné exkluzívne na platforme Google Stadia.

„Myslíme si, že pri type hier, ktoré robíme, pričom Journey of the Savage Planet je jednou z nich, máme určite možnosť urobiť cool exkluzivity. Spôsob, ako sa na to pozerám je taký, že Stadia buduje kus technológie. My však môžeme a chceme dodať skvelý exkluzívny obsah.“

Šéfka Stadia Games and Entertainment, Jade Raymond prezradila, že budú naďalej hľadať vhodné vývojárske tímy, ktoré by zásobili túto platformu novým obsahom.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk