Ďalší gigant vstupuje na herný trh: Amazon plánuje spustiť vlastnú streamovaciu službu

Ďalší gigant vstupuje na herný trh: Amazon plánuje spustiť vlastnú streamovaciu službu

 

A to už na budúci rok.

A vyzerá to tak, že pieskovisko herných streamovacích služieb sa nám čoskoro rozrastie. Google spustil svoju Stadiu pred dvoma dňami, Microsoft potichu testuje svoj Project xCloud, Sony už niekoľko rokov potichu prevádzkuje Playstation Now a o ďalších už asi ani nebudeme hovoriť. Schyľuje sa k veľkej vojne a tá podľa všetkého dostane ďalšieho veľkého hráča.

Server CNET totiž prišiel s informáciou, ktorá pochádza z ich zdroja zo spoločnosti Amazon a podľa tohto zdroja plánuje spoločnosť Amazon vlastnú streamovaciu službu a plánuje ju oznámiť na budúci rok. Samozrejme, Amazon disponuje obrovským výpočetným výkonom (podobne ako Microsoft a Google) cez svoju Amazon AWS službu a preto ju vybudovanie infraštruktúry nebude veľmi bolieť.

Navyše, Amazon vlastní najpopulárnejšiu streamovaciu službu na svete, Twitch, čo jej tiež nepochybne pomôže. Amazon taktiež zverejnil na svojich stránkach inzerát na pracovnú pozíciu, ktorá naznačuje práve podieľanie sa na novej streamovacej službe. Kedy presne ju však Amazon plánuje oznámiť, to zatiaľ nevieme.

Zostáva už len dúfať, že Amazon bude úspešnejší pri tomto projekte, ako pri projekte svojho interného herného štúdia, Amazon Game Studios, ktoré od svojho vzniku v roku 2014 dokázalo vytvoriť iba jednu hru (The Grand Tour Game) a doteraz má na konte viac zrušených projektov ako vytvorených.

Zdroj: CNET

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk