Chaos okolo Google Stadia pokračuje, zatiaľ čo Google vydal...zvláštny trailer

Chaos okolo Google Stadia pokračuje, zatiaľ čo Google vydal...zvláštny trailer

 

Tento trailer vám pravdepodobne vypáli dieru do hlavy.

Toto asi necháme na zhodnotení každého jedného z vás. Pretože, aj po 6. pozretí tohto traileru nevieme povedať, či ide o záblesk geniality, alebo či si tvorcovia Launch traileru na službu Google Stadia pred jeho tvorbou niečo dali.

V ňom je nám predstavená „najnovšia, najviac logike-vzdorujúca, ohromujúca a absurdná herná platforma na Zemi,“ a jeho hlavnými hviezdami sú pes a chlapík, ktorý vyzerá ako ja po piatej káve ráno.

Samozrejme v ňom nechýba vymenovanie všetkých výhod Stadie oproti bežným platformám – žiadne sťahovanie, žiadne aktualizácie, žiaden...smrad? A žiaden zvuk a to, že vám nezaberá žiadne miesto.

Veď posúďte sami.

Zatiaľ čo sa však Google snaží odprezentovať svoju novučičkú službu, dá sa definitívne skonštatovať, že spustenie služby absolútne nezvládol. Google totiž tvrdil, že hráči, ktorí si predobjednali tzv. Founders Edíciu platformy budú tento balíček dostávať v štýle – kto prvý príde, ten prvý melie a taktiež garantoval, že službu dostanú v deň vydania. V prípade tejto platformy je to celkom dôležité, jednak preto, že hráči si chceli zarezervovať svoje unikátne Stadia meno a taktiež aj kvôli tomu, aby mohli hrať v deň spustenia služby.

Lenže Google očividne nerozposielal tieto balíčky tak, ako mal a preto sa našlo veľké množstvo ľudí (ktorí si následne ventilovali frustráciu na subreddite Stadia), ktorí nemohli hrať v deň vydania služby a to napriek tomu, že si službu predobjednali okamžite.

Ďalší problém nastal s objednávkami, ktoré zákazníkom prišli. Totižto, objednávka bola zložená z dvoch častí. Prvou je fyzická objednávka Stadia Founders balíčka, ktorý obsahuje gamepad, Chromecast ultra a káble. Druhou je e-mailová časť objednávky, ktorá obsahuje aktivačný kód na službu. Mnohým sa tak stalo, že síce dostali Gamepad a Chromecast, no nedostali mailom kľúč, takže vlastne službu aj tak nemohli používať. Druhá skupina zase dostala kód, no nedostala Founders balíček, čiže mohli využívať službu, ale iba na PC.

Takže je zrejmé, že toto spustenie služby si Google za klobúk skutočne nedá.

Zdroj: PCGamer/Reddit/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk