Hororový RPG titul Sunless Skies: Sovereign Edition si zahráme už aj na konzolách

Hororový RPG titul Sunless Skies: Sovereign Edition si zahráme už aj na konzolách

 

Po tohtoročnom vydaní titulu na PC sa dočkajú aj majitelia konzol.

V januárí tohto roku uzrela svetlo sveta ďalšia zaujímavá hra s názvom Sunless Skies. Tento herný titul, ktorý môžeme zaradiť do kategórie indie, majú na svedomí vývojári zo spoločnosti Failbetter Games. Hráčska obec prijala toto dielo veľmi pozitívne a hra zbiera do dnešného dňa zväčša kladné recenzie aj na Steame. Po úspechu na PC sa preto vývojári rozhodli priblížiť svoju hru aj majiteľom konzol.

Sunless Skies si môžeme charakterizovať ako gotickú hororovú hru, s dôrazom na objavovanie sveta, ktorú podčiarkuje znamenitý príbeh. Dôležitú úlohu tu zohrávajú aj RPG prvky, ktorých je naozaj neúrekom. Ako kapitán parnej lokomotívy, ktorá nepohrne ani kvalitným off-roadom, na vás čaká zaujímavý a prepracovaný svet Fallen London.

Vašou úlohou je udržať váš stroj v prevádzkovom stave, nakoľko jeho motor je najdôležitejšou súčasťou, ktorá stojí medzi vami a rôznymi katastrofami, číhajúcimi na každom rohu, napríklad búrkami, kozmickým svetlom a podobne. Počas svojho putovania narazíte na nepriateľov - pirátov, agentov jej veličenstva a rozličné vesmírne ohavnosti. Hra prevetrá aj vaše strategické myslenie, nakoľko si budete musieť poradiť aj s potrebami svojej posádky, nočnými morami vášho kapitána, udržiavať palivo a pracovať s dôležitými zdrojmi a zásobami.

Edícia Sovereign bude disponovať novým obsahom, rôznymi vylepšeniami a bude vydaná spolu s PC aj na konzoly. Hráči, vlastniaci pôvodnú hru na PC, dostanú túto edíciu zdarma ako update. Bonusom bude tiež možnosť zvyšovania štatistík aj po dosiahnutí hranice maximálneho levelu, čo ocenia hlavne skalní hráči, ktorí už v tomto svete nejaké tie hodiny odohrali.

„Urobili sme množstvo zmien, týkajúcich sa ovládania controllermi, tak aby bol gameplay na konzolách plynulý a intuitívny. Jedná sa o veľký a vzrušujúci update, ktorý veríme bude klenotom na pomyselnej Sunless Skies korune“, uviedol príbehový riaditeľ Chris Gardiner.

Rozšírená edícia hry Sunless Skies, s podtitulom Sovereign Edition vyjde na konzolách Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch v priebehu prvej polovice budúceho roku. Na PC (Steam) je v súčasnosti základná verzia hry dostupná za cenu 22,99 €.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk