Respawn plánoval oživiť značku Medal of Honor v plnej sláve...

Respawn plánoval oživiť značku Medal of Honor v plnej sláve...

 

...nakoniec je však z toho „iba“ VR hra.

Štúdio Respawn, tvorcovia série Titanfall a hier Apex Legends a Star Wars Jedi: Fallen Order odhalili pre nejakým časom svoju novú hru, ktorá je zasadená do známej značky Medal of Honor. Nejde však o tradičnú hru, ale o VR hru, ktorá je exkluzívna pre Oculus Rift.

Lenže podľa vyjadrení samotných autorov to tak vôbec nemuselo byť. Tvorcovia hry tvrdia, že ich prvotnou myšlienkou bolo obnovenie značky Medal of Honor ako klasickej FPS hry, ktorú navrhli spoločnosti EA a až následne do toho vstúpili zástupcovia Oculus Rift a hra sa tak pretransformovala na VR hru.

Peter Hirschmann prezradil, že hra je výsledkom všetkého čo sa naučili počas 20 rokov vývoja hier a ich cieľom na začiatku bolo „vytvoriť príbeh, štruktúru a hrateľnosť,“ no následne sa do toho vložil Oculus a výsledkom je Medal of Honor: Above and Beyond.

Dnes nás už však, vo VR podobe vývojári uisťujú, že hra má všetky aspekty AAA hry a to vrátane dĺžky kampane, audiovizuálu a ďalších aspektov. Mnoho hráčov by však pravdepodobne preferovalo klasický zážitok.

Len pre zaujímavosť. V prípade, že by Respawn naozaj obnovil Medal of Honor ako klasickú hru, bol by to pre mnohých členov štúdia celkom zaujímavý návrat na začiatok. Mnoho z nich totiž v roku 2002 vytvorilo legendárnu FPS Medal of Honor: Allied Assault, ako členovia štúdia 2015 Inc. Následne sa však zbalili a vytvorili štúdio Infinity Ward, ktoré vytvorilo sériu Call of Duty, aby sa následne veľká časť tímu (po súdnom spore s vydavateľom Activision) vrátila opäť pod krídla EA a vytvorili si štúdio Respawn.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk