• Hlavná stránka
  • Ostatné
  • Novinky
  • Profesor psychológie: Tvrdiť, že hry spôsobujú tieto masakre je rovnaké, ako tvrdiť, že banány spôsobujú samovraždu
Profesor psychológie: Tvrdiť, že hry spôsobujú tieto masakre je rovnaké, ako tvrdiť, že banány spôsobujú samovraždu

Profesor psychológie: Tvrdiť, že hry spôsobujú tieto masakre je rovnaké, ako tvrdiť, že banány spôsobujú samovraždu

 

Čísla to vraj podporujú.

Násilné hry ako spúšťač reálnych násilných činov. To je opäť téma, ktorá hýbe svetom po dvojici masakrov v USA. Zatiaľ čo jedna skupina ukazuje na veľmi dostupné zbrane v tejto krajine, druhá skupina si našla obetného baránka v podobe hier. K tejto skupine sa pridalo viacero republikánskych predstaviteľov, vrátane amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Zdá sa však, že vedecká obec v tomto prípade hry podrží. Profesor psychológie na Stetson University, Dr. Chris Ferguson pre magazín New York Times povedal, že neexistuje žiadne priame spojenie medzi hraním násilných hier a potenciálom na reálne násilné činy. Dokonca použil celkom vtipné prirovnanie: „Dáta o tom, že banány spôsobujú samovraždu sú asi rovnaké. Doslova. Čísla týchto udalostí vychádzajú rovnako.

Vedec James Ivory z Virginia Tech dodal: „Je to rovnaké, ako keby ste tvrdili, že páchateľ nosí topánky. Robí to, ale rovnako to robia aj rovesníci v bežnej populácii. Mali by sme premýšľať o tom, kedy hľadáme niečo jednoduché, čo by sme obvinili. Nikdy som nepočul žiadnych senátorov hovoriť o videohrách, keď sa násilného trestného činu dopustí prisťahovalec...“

Takže, ak sa bojíte, že hry z vašich detí sa vplyvom hier stanú vrahovia tak vedzte, že ohľadom toho existuje asi rovnaká šanca ako to, že banán spôsobí samovraždu.

Zdroj: Wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk