Strieľanie nevinných v USA znamená, že sa opäť vyrojili ľudia, ktorí tvrdia, že za to môžu hry

Strieľanie nevinných v USA znamená, že sa opäť vyrojili ľudia, ktorí tvrdia, že za to môžu hry

 

Je to opäť tu.

Ak ste to nepostrehli, v priebehu 13 hodín sa USA stali dve ozbrojené útoky. Prvý v Texaskom El Pase si vyžiadal 20 mŕtvych a 26 zranených a o 13 hodín neskôr v meste Dayton zabil ozbrojený útočník deväť ľudí a zranil ďalších 27.

A kto tieto udalosti ako tak sleduje, tak tomu bolo jasné, že je iba otázkou času, kedy sa opäť na pretras dostanú videohry ako jeden z hlavných faktorov. A ako argument to tentokrát použil člen Republikánskej strany Kevin McCarthy, ktorý povedal, že hry sú jednou z príčin týchto útokov, pretože „znecitlivujú jednotlivcov.“

„Vždy som cítil, že tu existuje problém pre budúce generácie. Sledujeme štúdie, ktoré boli uverejnené už predtým o tom, čo hry spôsobujú jednotlivým ľuďom. Keď sa pozeráte na miesta činu môžete vidieť, že ide o akcie ako z videohier.“ Samozrejme, aké štúdie to McCarthy mal na mysli, radšej neprezradil.

Texaský guvernér Dan Patrick zas povedal, že herný priemysel „učí mladých ľudí zabíjať.“

„Ako dlho budeme toto všetko ignorovať, keď napríklad môžeme urobiť niečo s herným priemyslom na federálnej úrovni? Keď sme videli manifest, tak útočník v ňom hovorí ako prežíva svoju fantáziu supervojaka z Call of Duty. Existujú štúdie, ktoré tvrdia, že hry ovplyvňujú ľudí a štúdie, ktoré tvrdia opak. No pozerám sa na spoločné ukazovatele, ako 60-ročný otec a starý otec. Čo sa zmenilo v tejto krajine? Vždy sme tu mali zbrane, vždy sme tu mali násilie, no čo je za nárastom násilia? A tam vidím herný priemysel, ktorý učí mladých zabíjať.“

Úprimne. Možno sa však stačí pozrieť na jednu jednoduchú štatistiku počtu takýchto činov v jednotlivých krajinách v roku 2019. Samozrejme, v drvivej väčšine týchto krajín sú hry nie len bežne dostupné, ale aj rovnako populárne ako v USA.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk