Remedy pracovalo na Alan Wake 2, no ich úsilie nepadlo na úrodnú pôdu

Remedy pracovalo na Alan Wake 2, no ich úsilie nepadlo na úrodnú pôdu

 

Boli sme blízko a teraz sme pre zmenu ďaleko.

Pokračovanie skvelého survival hororu Alan Wake je zatiaľ len vytúženým snom mnohých hráčov a nateraz to stále nevyzerá, že by sa Remedy do neho chcelo púšťať. Prekvapením ale je, že to svojho času tvorcovia skúšali. Vývoj sa ale do zdarného konca jednoducho nepodarilo dotiahnuť a to z dôvodu nedostatku peňazí, času a ľudských zdrojov. Tieto správy priniesol Tomas Puha z Remedy v rozhovore pre VG247.

Zaujímavosťou taktiež je potvrdenie vlastníctva značky. Nie, značku na Alan Wake nedrží v rukách Microsoft, ako si mnohí tak často mysleli, ale samotné Remedy (hoci Puha naznačuje nejaké obmedzenia). Hráčska obec rada verila fámam o tom, ako pokračovanie nemôže vzniknúť, lebo Microsoft do toho nechce ísť, no teraz už vieme, že problém bol inde.

Remedy momentálne finišuje práce na svojej mysterióznej akcii Control, ktorá by mala vyjsť 27. augusta na PC, PS4 a XONE a v ďalších rokoch sa bude zameriavať na dokončenie svojich ďalších projektov ako Crossfire a Vanguard. Alan Wake 2 je momentálne od uskutočnenia bohužiaľ vzdialený asi ako Proxima Centauri od našej Zeme.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk