Activision Blizzard varoval investorov, že prepúšťanie môže poškodiť ich biznis

Activision Blizzard varoval investorov, že prepúšťanie môže poškodiť ich biznis

 

Prečo potom firma prepúšťala?

Jednou z najväčších správ od začiatku roka v hernom biznise je prepúšťanie u vydavateľa Activision Blizzard, ktoré sa dotklo 8% zamestnancov (približne 800 ľudí). A to v čase, kedy firma ohlásila rekordné tržby a rekordné zisky. Zdá sa však, že rozviazanie zmluvy s Bungie o publikovaní Destiny hier a určitá reorganizácia si vyžiadala zmeny. Teraz však vedenie spoločnosti upozorňuje na toto prepúšťanie, ako na negatívny prvok vo vyhliadkach.

„Hoci si myslíme, že táto reštrukturalizácia nám umožní poskytnúť lepšie príležitosti pre talent, ktorým disponujeme, väčšiu odbornosť a lepšie škálovanie našej pracovnej sily, je naša schopnosť dosiahnuť požadované a očakávané benefity z uskutočnenia tohto plánu predmetom rôznych odhadov a špekulácií a na priame výhody a šetrenie vplýva mnoho faktorov, ako napríklad zákonníky práce, vyjednávania s tretími stranami a operačné náklady,“ prezradil dokument určený pre investorov.

Podľa neho môže mať prepúšťanie vplyv na morálku zamestnancov a tým pádom aj na ich efektivitu. Taktiež to môže mať negatívny vplyv na možnosti prijímania nových zamestnancov a schopnosť udržať si tých najšikovnejších.

Navyše, Activision Blizzard sám priznáva, že neexistujú záruky toho, že firma na prepustení 800 zamestnancov ušetrí nejaké peniaze z dlhodobého hľadiska: „Neexistujú záruky toho, že náš biznis bude viac efektívny ako pred uskutočnením tohto plánu, alebo že nebude nutná ďalšia reštrukturalizácia za účelom ďalšieho znižovania nákladov.“ Podľa plánov spoločnosti ich odškodnenie prepustených zamestnancov bude stáť viac ako 150 miliónov dolárov. 

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk