Ďalšie prepúšťanie u severných susedov. Tentokrát v Techlande

Ďalšie prepúšťanie u severných susedov. Tentokrát v Techlande

 

Koho sa však bude týkať?

Vlna prepúšťania v hernom priemysle sa ešte stále nekončí. Po tom, čo Activision Blizzard prepustil približne 800 ľudí a Electronic Arts prepustil mnoho zamestnancov vo svojom štúdiu v Austrálii sa prepúšťalo aj v Poľsku. Konkrétne v digitálnej distribučnej platforme GOG. No nie len tam.

Novinári priamo z tejto krajiny totiž informujú, že prepúšťať sa bude aj v spolopčnosti Techland, ktorá je medzi hráčmi známa najmä vďaka hrám Dead Island a Dying Light a momentálne pracuje na očakávanej hre Dying Light 2.

Našťastie, toto prepúšťanie nesúvisí s vývojárskym tímom tejto hry ale s vydavateľskou časťou spoločnosti. Techland je totiž veľkým poľským vydavateľom hier (za minulý rok vydal 28 hier a v tomto roku vydal napríklad Metro: Exodus a Dirt Rally 2.0). Vyzerá to však, že Techland úplne opúšťa vydavateľský biznis, pretože mnoho pracovníkov dostalo výpoveď a podľa informácií z vnútra spoločnosti sa plánuje, že zvyšok zamestnancov bude prepustených do konca tohto roka, kedy Techland pravdepodobne prestane vydávať hry.

Každopádne, či sa už prepúšťanie týka, alebo netýka vývoja hier, vždy je smutné vidieť ľudí v hernom biznise, ako strácajú prácu. Tak dúfajme, že ľudia ovplyvnený týmto prepúšťaním si rýchlo nájdu inú prácu.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk