Activision Blizzard plánuje prepúšťať stovky zamestnancov

Activision Blizzard plánuje prepúšťať stovky zamestnancov

 

V utorok bude deň D.

Web Kotaku informoval o tom, že vydavateľ Activision Blizzard má v pláne v utorok oznámiť stovkám svojich zamestnancov, že si môžu hľadať novú prácu. Prvé špekulácie o potencionálnom znižovaní stavov vo firme sa objavili už na konci minulého roka, no až teraz sme sa dozvedeli, že februárové prepúšťanie sa uskutoční v utorok.

Prečo v utorok? Pretože v ten deň je naplánovaný konferenčný hovor s investormi o kvartálnych výsledkoch. Spoločnosť tak chce ukázať, že znižuje náklady na produkciu hier. Problémom je, že mnohí zamestnanci sú tak v neistote, či práve ich miesto nie je to, ktoré bolo vyškrtnuté.

Podľa bývalých zamestnancov Blizzardu by sa malo toto prepúšťanie dotknúť primárne nie-herných oddelení firmy ako je predaj, marketing a vydavateľstvo. Na jednej strane je to logické, pretože firma po zrušení zmluvy s Bungie ohľadom vydávania Destiny nebude potrebovať pracovníkov, ktorí sa venovali primárne tejto spolupráci. No na strane druhej sa špekuluje, že prepúšťanie zasiahne primárne Blizzard časť spoločnosti, čo by ešte viac zredukovalo autonómiu legendárneho herného štúdia v rámci firmy a dala Blizzard ešte viac pod finančný a produkčný vplyv Activisionu.

To všetko popri tom, keď si šéf Activision-Blizzard vyplatil peknú ročnú mzdu vo výške 28,6 milióna dolárov.

Zdá sa teda, že šialený začiatok roka sa pre Activision Blizzard stále neskončil. Za posledné týždne sme vás informovali o tom, ako rastie vplyv Activisionu v Blizzarde, že mnoho dlhoročných vývojárov vo firme radšej zobralo „zlatý padák,“ pretože videli, čo sa blíži a že finančný šéf Blizzardu povedal vývojárom, že musia produkovať viac hier. K tomu všetkému z firmy definitívne odchádza zakladateľ Mike Morhaime a Blizzard taktiež zabil e-šport odnož hry Heroes of the Storm.

Dôvody sú jednoduché. Blizzard nie je schopní rásť z hľadiska počtu aktívnych hráčov mesačne a aj napriek tomu, že Black Ops 4 sa stal jednou z najpredávanejších hier v roku 2018, ani to nevyvážilo sklamanie z predajov Destiny 2: Forsaken.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk