Disney je spokojné s tým, ako EA spravuje Star Wars značku

Disney je spokojné s tým, ako EA spravuje Star Wars značku

 

Potvrdzujú dobré vzťahy.

Electronic Arts a Star Wars značka. To je tŕň v oku mnohých hráčov, podľa ktorých by mala byť táto exkluzívna licencia spoločnosti EA odobraná. Spoločnosť dokázala od podpisu zmluvy vyprodukovať dvojicu Battlefront hier, pričom ani jedna z nich nenaplnila očakávania. Disney je však podľa slov šéfa Boba Igera spokojné.

„Sme dobrí vo výrobe filmov, seriálov, tematických parkov a podobných produktov, no nikdy sa nám nepodarilo naše silné stránky preniesť aj do oblasti vydávanie hier,“ povedal Iger. Je tak zrejmé, že Disney neplánuje priamy vstup do herného biznisu a naďalej bude postupovať vo forme licencovania. Poslednou hrou, ktorú vydalo Disney bol Disney Infinity v roku 2016 a po jeho vydaní sériu zrušili a štúdio zatvorili.

S ohľadom na exkluzívnu zmluvu s Electronic Arts ohľadom práv na Star Wars značku povedal Iger toto: „Samozrejme, sme opatrní pri takomto biznise. Počas rokov fungovania spoločnosti sme skúšali rolu vydavateľa, kúpili sme vývojárske štúdia a následne sme ich zavreli. A počas toho sme prišli na to, že nie sme dobrí vo vydávaní hier a tak sme sa rozhodli využívať herný biznis vo forme licencovania. Máme skvelý vzťah so spoločnosťami, ktorým poskytujeme licencie, hlavne s EA a ich právu používania Star Wars licencie a pravdepodobne v takomto štýle podnikania zostanme.“

Ťažko hodnotiť úprimnosť hovoru s investormi, pretože sa špekulovalo, že po fiasku s Battlefront II bol práve Iger tým, ktorý urgoval, aby EA odstránili mikrotransakcie z hry, pretože to ničí Star Wars značku. Podľa týchto jeho vyjadrení to však vyzerá, že EA minimálne dokončí súčasný 10-ročný kontrakt, ktorý skončí v roku 2023.

Okrem viacerých zrušených Star Wars projektov (Ragtag od Visceral Games a Orca od EA Vancouver) má EA momentálne v talóne akčnú adventúru Star Wars Jedi: Fallen Order od štúdia Respawn, ktorá má prísť v posledných mesiacoch tohto roka.

Zdroj: Variety

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk