EA: Ostávame verní Star Wars hrám a plánujeme prípravu ďalších

EA: Ostávame verní Star Wars hrám a plánujeme prípravu ďalších

 

Uvidíme, či sa vyhlásenia zmenia aj na činy.

Včera sa objavili špekulácie o tom, že spoločnosť Electronic Arts zrušila ďalší Star Wars projekt. Po tom, čo v roku 2017 zrušila lineárnu akčnú adventúru ktorú pripravovalo štúdio Visceral, spolu s celým štúdiom, a jej vývoj presunula do kanadského Vancouveru, tak sa zdá, že za obeť padol aj tento projekt.

Keď dostala spoločnosť možnosť vyjadriť sa k týmto špekuláciám, hovorca firmy povedal magazínu Variety: „Existujú špekulácie o jednom z našich Star Wars projektov. Vzhľadom na prirodzený vývoj pri kreatívnych procesoch nášho tímu vo Vancouveri, ich práca na ďalších Star Wars hrách a obsahu z tohto univerza pokračuje. Sme verní poslaniu pripraviť viac Star Wars hier, sme nadšení zo Star Wars Jedi: Fallen Order od štúdia Respawn a o ďalších projektoch povieme viac v správny čas.“

Zrušený projekt mal kódový názov Orca a malo ísť o open-world hru, no EA predpokladalo, že jej vývoj zaberie príliš veľa času a radšej chcú mať hru pripravenú k vydaniu ďalej generácie konzol, takže štúdio dostalo za úlohu pripraviť menší titul.

Každopádne k tejto správe sa pripojili prostredníctvom Jasona Schreiera z Kotaku ďalšie zaujímavé špekulácie. Podľa jeho zdrojov nie je súčasné vedenie Electronic Arts vôbec spokojné so zmluvou s Disney ohľadom exkluzívnej licencie na Star Wars hry. Tá bola totiž uzatvorená bývalým vedením spoločnosti a súčasný CEO Andrew Wilson vraj nie je nadšený tým, že musí platiť licenčné poplatky Disney za tieto hry.

A doterajšie výsledky zatiaľ tejto teórii dávajú za pravdu. Od doby kedy bola táto exkluzívna licenčná dohoda podpísaná vyšli zatiaľ iba 2 Battlefront hry. Prvá bola kritizovaná kvôli nedostatku obsahu a o lootboxami preplnenej kontroverznej hre Battlefront II sa toho popísalo už dosť. Zatiaľ sa však snaha EA o vytvorenie kvalitných Star Wars hier stretáva s malým množstvom výsledkov.

Zdroj: Variety

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk