EA zrušilo ďalšiu Star Wars hru

EA zrušilo ďalšiu Star Wars hru

 

Je na čase, aby im Disney zobralo licenicu?

Vydavateľ Electronic Arts získal exkluzívne práva na Star Wars hry od Disney ešte v roku 2013. A aj keď ťažko odhadovať finančný úspech/neúspech Battlefront série, asi nemožno považovať túto licenciu za úspech. Spoločnosť vydala za celý čas exkluzivity iba dvojicu Battlefront hier (mobilné nerátam) a táto spolupráca je viac známa kontroverziami ako úspechom. A prichádza ďalšia rana.

Jason Schreier z Kotaku informuje o tom, že vydavateľ zrušil Star Wars hru ktorá bola vo vývoji v jeho štúdiu vo Vancouveri. Ide o hru, ktorú dostalo štúdio na starosť po tom, čo Electronic Arts zrušilo Star Wars hru vývíjanú v štúdiu Visceral a celé štúdio zavrela v roku 2017.

Podľa interných informácií malo ísť o open world hru s kódovým označením Orca a hráči sa mali chopiť role lovca odmien, ktorý cestuje po galaxii a spolupracuje s rôznymi frakciami. Projekt bol v ranných štádiách vývoja a to bol podľa informácií problém. Išlo totiž o masívny projekt, ktorého vývoj by trval niekoľko rokov a EA chce mať niečo pripravené k vydaniu novej generácie konzol, čo by malo byť v roku 2020. Rozhodnutie prišlo od vrcholového manažmentu a tým pádom presunulo štúdio k inému Star Wars projektu, ktorý bude menší a jeho vývoj nebude trvať tak dlho.

Schreier však informuje, že žiaden z vývojárov nebol prepustený a mnoho členov štúdia vyjadrilo vieru, že k projektu „Orca“ sa vrátia po dokončení hry na ktorej majú pracovať teraz.

Ťažko povedať čo sa vlastne deje. EA zrušila projekt Viscralu s odôvodnením, že ide o lineárnu hru a o tie už hráči nemajú záujem a teraz zrušili open-world hru, pretože jej vývoj by trval dlho. Každopádne, ak DICE potenciálne pracuje na Battlefront 3, tak jediná Star Wars hra na PC a konzoly na ktorú sa môžeme tešiť je Star Wars Jedi: Fallen Order od tvorcov série Titanfall, ktorá má podľa všetkého prísť v tomto roku.

Zdroj: kotaku.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk