Bývalý šéf Hearthstonu pracuje na novej Marvel hre

Bývalý šéf Hearthstonu pracuje na novej Marvel hre

 

Štúdio dostalo taktiež 30-miliónovú investíciu od čínskej firmy NetEase.

Ben Brode, bývalý riaditeľ tímu za hrou Hearthstone, odišiel pred ôsmymi mesiacmi spolu s výkonným producentom hry z Blizzardu a založili si vlastné herné štúdio Second Dinner. Dnes vo videu ohlásili, že sa im podarilo uzavrieť zmluvu s komiksovým gigantom Marvel a získali investíciu vo výške 30 miliónov dolárov od technologickej spoločnosti NetEase.

Tím sa vďaka investícii presťahoval z garáže Bena Broda do novej kancelárie a naberá nových zamestnancov k pôvodným piatim členom. Štúdio však chce zostať malé a nechce expandovať nad 10-15 ľudí.

Táto novinka iba ďalej vrhá tieň na nedávne správy z prostredia Blizzardu. Okrem popredných členov Hearthstone tímu opustil minulý rok Blizzard aj jeden zo zakladateľov Mike Morhaime. Zdá sa, že firma čoraz viac naberá korporátne praktiky maximalizovania zisku a minimalizovania nákladov, s čím je spojené aj rozsiahle prepúšťanie a Blizzard sa začína vzďaľovať svojej fanúšikovskej základni. Na poslednom BlizzCone fanúšikovia doslova vypískali vývojárov na pódiu po tom, ako bolo odhalené mobilné Diablo Immortal (na ktorom Blizzard zhodou okolností pracuje práve s čínskym NetEasom).

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk