Activision Blizzard vyhodil svojho finančného riaditeľa po ťažkom roku 2018

Activision Blizzard vyhodil svojho finančného riaditeľa po ťažkom roku 2018

 

Dôvod k tomuto kroku uvedený nebol, no finančný riaditeľ už zakotvil v Netflixe.

Technologické firmy to majú v poslednej dobe na akciovom trhu ťažké a herný vydavatelia nie sú výnimkou. Zdá sa, že firmy nerastú takým tempom, aký by si predstavovali akcionári, alebo boli akcie nadhodnotené už nejakú dobu. Akýkoľvek je už dôvod, Activision Blizzard podnikol prvý krok.

Vydavateľský moloch, ktorý má v katalógu všetky známe značky od Blizzardu (Starcraft, Warcraft, Overwatch, Heroes of the Storm, Diablo...) a k tomu má ešte aj Call of Duty či Destiny totiž vyhodil svojho finančného šéfa Spencera Neumanna. Jeho úlohu prevezme dnes už bývalý korporátny šéf Activision Blizzard Dennis Durkin. Podľa zástupcov spoločnosti však dôvod Neumannovho prepustenia nesúvisí s ohlasovaním firemných výsledkov a s finančnými procedúrami.

Neumann však dlho bez práce nezostane, nakoľko sa očakáva, že si ho stiahne k sebe spoločnosť Netflix. Je možné, že práve to je dôvodom, prečo bol Neumann prepustený, no zároveň je možné, že jeho prepustenie je spôsobené slabými finančnými výsledkami vydavateľa. Akcie spoločnosti klesli v roku 2018 o 26% a vývojárom v Blizzarde bolo povedané, že musia vydávať hry častejšie.

Pri poslednom oznamovaní hospodárskych výsledkov Activision Blizzard oznámil, že napriek tomu, že Black Ops 4 zarobil za prvý deň predaja 500 miliónov dolárov a že Overwatch pokračuje v generovaní obrovského množstva peňazí, ich hry celkovo stratili 7 miliónov hráčov za posledný kvartál, čo automaticky viedlo k prepadu na akciových trhoch.

Zdroj: hothardware.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk