EA odmieta odstrániť platené lootboxy v Belgicku. Chce sa súdiť

EA odmieta odstrániť platené lootboxy v Belgicku. Chce sa súdiť

 

Na rozdiel od Activisionu a 2K sa EA odmieta tamojším zákonom podvoliť.

Prednedávnom sme vás informovali, že Activision s Overwatchom a 2K s NBA 2K19 sa podvolili novému nariadeniu Belgickej komisie pre gambling, ktorá rozhodla, že lootboxy sú formou gamblingu. Lootboxy z hier neodstránili, no tamojším užívateľom zablokovali možnosť kúpiť ich za reálne peniaze.

EA si však povedalo, že sa len tak svojich dolárov nevzdá a lootboxy vo svojej sérii FIFA ponechá. A aby toho nebolo málo, FIFA 19 dostane ešte ďalšiu formu lootboxov v podobe tzv. „Virtual suprise packages.“ O celom príbehu píšu belgické médiá: „Traja vývojári sa podvolili, no EA odmieta modifikovať svoje lootboxy z hry FIFA 18. Ba čo viac, vo FIFE 19 plánujú pridať balíčky prekvapení za reálne peniaze. To je gambling podľa Belgickej komisie. EA od nich obdržala list v ktorom píšu, že ak sa nepodvolia zákonom riskujú súdny spor. To, ako sa to bude dalej riešiť je tak na Bruselskom prokurátorovi.“

Podľa šéfa EA Andrewa Wilsona však nejde o gambling, pretože hráči presne vedia koľko predmetov dostanú. Belgická komisia je však pripravená a v prípade, že EA súdny spor vyhrá je pripravená upraviť zákony takým spôsobom, že lootboxy budú v konečnom dôsledku aj tak nelegálne.

Zdroj: reddit.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk