New World bude skutočne novým svetom na poli sandboxových MMORPG!

New World bude skutočne novým svetom na poli sandboxových MMORPG!

 

"Tí, čo ich odvaha prebúdza z nocí vše bezsenných, čo strachom sa nezlomia v tieňoch havraních, čo im srdce vietor v plachtách rozpína, pre tých cesta do nového sveta práve tu začína!"

Trošku som na úvod popustil uzdu fantázie no aj takto nejako to mohlo vyzerať začiatkom augusta 1492 v prístav Palos de la Frontera v juhozápadnom Španielsku na začiatku historickej moreplavby Krištofa Kolumba. Tí histórie znalí vedia, že Kolumbus s cieľom dosiahnuť Indiu objavil na západe Nový svet – Ameriku, čo ho nepochybne zapísalo do dejín.

Obdobie 14. a 15. storočia bolo poznačené viacerými námornými objavmi, s ktorými bola skôr či neskôr spojená kolonizácia týchto objavených území. A práve obdobie kolonizácie Ameriky je námetom novej sandboxovej mmorpg-čky New World.

Pri pohľade na dnešný herný priemysel môže žáner sandbox mmorpg vyvolávať niekoľko otáznikov, avšak verím rovnako ako tvorcovia New World, že tento žáner má medzi hráčmi stále svojich fanúšikov. Za titulom stojí štúdio Amazon Game Studios a už na tomto mieste si musíte povedať, že to začína dosť zaujímavo. Z názvu Amazon Game Studios musí byť všetkým hneď jasné, že toto štúdio disponuje množstvom kapitálu. Nováčik na v hernom priemysle môže prekvapiť, ale aj sklamať, avšak ja osobne verím, že Amazon nestavil na náhodu. Navyše, pre tých čo ich láka život v USA a vedia čo to napísať v príkazovom riadku tak určite checknite ich web, obsadzujú desiatky pozícii v štúdiach v Seattli a Irvine. Teraz už k Novému svetu.

New World bol ohlásený už dávnejšie no informáciu o ňom zachytil asi len málokto, a to preto, že dokopy o hre vieme len niekoľko vecí. Neexistuje žiaden teaser, žiaden oficiálny trailer, iba zopár leakov, ktoré sa riešia buď na reddite, alebo všeobecne na webe. To čo však vieme sa dozvieš v najbližších riadkoch.

New World ma potešil tak ako väčšinu ľudí. Patrím medzi tých trošilinku starších, ktorých vlna mmorpg zasiahla v puberte asi ako dnešných pubertiakov vlna battle royale. New World je zasadený do obdobia 17. storočia, teda obdobie kedy kolonizácia Ameriky mala čo to už za sebou a čo to ešte pred sebou. Hra bude lokalizovaná do prostredia už spomínaného kontinentu, avšak neboj sa, nepôjdeme striktne podľa historických udalostí. New World je zasadený do fiktívnej verzie koloniálnej Ameriky zo 17. storočia, kde bude existovať tzv. „nadprirodzeno“ teda nadprirodzené bytosti, schopnosti atď.

Pre tých, ktorých nesklamalo, že to nebude v štýle Kingdom Come, pokračujeme ďalej. Nový svet je tak obývaný hanebnou temnotou, s ktorou sa v záujme prežitia budú musieť vysporiadať samotní hráči. Prvé zábery z hry ukazujú rôzne zdeformované tváre a zvláštne príšery. Tak trošku to pripomína Pirates of Caribbean.

Pre mňa je jednou zo zaujímavostí to, že hráči budú v boji s touto temnotou vybavený magickými schopnosťami inšpirovanými kresťanskými motívmi. Znie to zaujímavo, tvorcovia sa snažia preberať prvky z reality, a to môže dopadnúť slušne. Uvidíme.

Ďalšou zaujímavosťou je, že zatiaľ čo sa hra odohráva v už koloniálnej Amerike, tvorcovia sa pri tvorbe vizuálnych prvkov nechali inšpirovať španielskými Conquistadors (dobyvateľmi), čo si tiež možno všimnúť na prvých záberoch, napr. na titulnej snímke tohto článku.

Keď sme pri titulnej snímke treba poznamenať, že toto je zatiaľ jediná oficiálna vizuálna zmienka o hre, a preto pri jej detailnejšom skúmaní vidíme na tvári muža vyrytý nápis „Viva Aeterna“ čo v latinčine znamená „Večný život“ z biblického Zjavenia 22 – Obnova Edenu. Toto môže práve indikovať zmysel hry, teda očistenie Nového sveta od spomínanej temnoty.

Nakoľko ide o sandbox môžeme očakávať, že spolu s partou založíte nejakú tu guildu, postavíte si vlastné domy, ulice, mestá, pevnosti. Proste nebudeme iba bezhlavo zabíjať, ale aj budovať. Okrem mágie budeme vyzbrojení zbraňami vtedajšej doby, teda nebudú chýbať nože, sekery, meče, muškety atď. Rovnako to platí v prípade armoru, ktorého dizajn bude rovnako vychádzať z historického obdobia kolonizácií.

Mágia nás bude sprevádzať dennodenne tak ako sme na to zvyknutí z iných MMO, ale budú aj novinky v podobe kúziel a „Rituálov“ na ochranu našich obydlí. Bojovať budeme nielen s temnotou, ale aj PvP, veď bez toho by to ani nešlo.

Naše životy sa určite nebudú môcť obísť bez craftingu, nakoľko budeme craftovať nástroje, stavebné materiály, zbrane, armor, kusy nábytku, ale napríklad aj mapy k miestam, ktoré sme objavili či iné. S tým budú súvisieť aj schopnosti ako blacksmithing, woodworking, tailoring, leatherworking, a alchémia.

A čo budeme vlastne robiť? Tešiť sa údajne môžeme na obrovské PvP súboje, veľkú mapu plnú zaujímavostí a expanzívne boje samotných guild. Samozrejme, predpokladám, že našou hlavnou úlohou bude bojovať s temnotou, ktorá nás bude údajne sprevádzať na každom našom kroku.

Ja osobne sa na túto hru veľmi teším a určite ju vyskúšam. Verím, že sa vývojárom podarí prekvapiť a naplnia všetky svoje ciele. Dátum vydania hry zatiaľ známy nie je, no predpokladám, že to môže byť koniec roka 2018, prípadne prvá polovica 2019. Rovnako zatiaľ nie sú známe platformy, na ktoré tento amazónsky počin výjde.

Ohúrili Vás plány Amazon Game Studios rovnako ako mňa?

Zdroj: internet

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk