Tesla predstavila svoj elektrický kamión Semi Truck a aj druhú generáciu Roadsteru

Tesla predstavila svoj elektrický kamión Semi Truck a aj druhú generáciu Roadsteru

Kamión na elektriku s autopilotom a najrýchlejšie produkčné auto z 0 na 100 km/h?

Elon Musk to včera rozbalil na plno a na predstavení odhalil tahač Tesla Semi. Každá verzia bude obsahovať autopilota. Dojazd bude 500 míľ (800 kilometrov). Zrýchlenie z 0 na 100 bez nákladu dá za 5 sekúnd a s nákladom za 20 (oveľa rýchlejšie ako bežný dieselový tahač). Bude mať zároveň väčšiu maximálnu rýchlosť, bude mať sklo "Tesla Armor", ktoré je oveľa bezpečnejšie ako klasické sklo. Zároveň porovnal tankovanie; bežnému kamiónu trvá 15 minút, Tesla Semi nabijete za 30 minút pre dojazd na 400 míľ (640 kilometrov). Zároveň sľubuje o 20% menšie náklady za každý kilometer oproti dieselovému ťahaču.

To ale nebolo všetko a odhalil nám ešte 2. generáciu ich prvého auta Tesla Roadster. Tento kabriolet bude mať titul najrýchlejšieho produkčného auta z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 1.9 sekundy. Z 0 na 400 by sa mal dostať za 8,9 sekundy! Zároveň to bude prvé elektrické produkčné auto s dojazdom 621 míľ, teda 1000-kilometrovým dojazdom. Maximálna rýchlosť nebola testovaná do posledného kilometra, ale, ako sme spomínali vyššie, je niečo cez 250 míľ za hodinu (400 km/h). Elon taktiež pripomenul, že je to len prototyp a produkčná verzia bude ešte lepšia. Zároveň bude mať 4 sedadlá, síce vzadu bude trochu tesno, ale su tam plnohodnotné sedadlá. A keďže to je kabriolet, tak má odnímateľnú strechu. Toto všetko bude začínať na 200,000 $ od základu a vyššie.

Tieto projekty sú veľmi ambiciózne, ale otázkou ostáva, či stihnú aj Semi aj Roadster vyrábať. Keďže momentálne ich Model 3 zaostáva a zo sľúbených 10,000 kusov do konca tohto roku je ich zatiaľ vyrobených len 260. Roadster bude dostupný pre verejnosť v roku 2020 a Semi v 2019.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk