Lenovo ThinkPad oslavuje 25. výročie

Lenovo ThinkPad oslavuje 25. výročie

 

Lenovo oslavuje štvrťstoročie ikonického notebooku limitovanou edíciou Thinkpad Anniversary Edition 25.

Lenovo na exkluzívnom evente v Yamato Labs v Japonsku, rodisku ThinkPad-u, s hrdosťou predstavilo limitovanú edíciu ThinkPad-u, aby oslávilo 25 rokov dizajnových a technologických inovácií. ThinkPad Anniversary Edition 25 je modernou inkarnáciou klasického dizajnu a zahŕňa ikonické “retro” funkcie, ako sú podsvietená 7-radová klávesnica ThinkPad Classic, samostatné tlačidlá hlasitosti, LEDky signalizujúce stav zariadenia a viacfarebné logo.

Návrh konceptu bol predstavený 25. júna 2015, pričom na zbieranie spätnej väzby a preferencií od verných fanúšikov ThinkPad-u z celého sveta boli použité sociálne siete. Až na klasické prvky prichádza ThinkPad Anniversary Edition 25 s úplne vynoveným dizajnom. Poháňa ho Intel Core i7-7500U procesor, samostatná grafická karta NVIDIA GeForce 940MX a 14-palcový full HD dotykový displej. Výkon tohto ‘’Retro’’ ThinkPad-u je tak neporovnateľný s pôvodným 700C.

25 rokov nekompromisných inovácií

Navrhnutý Richardom Sapperom a zostrojený v Yamato Labs v Japonsku, bol pôvodný ThinkPad 700C predstavený 5. októbra 1992. Inšpiráciu čerpal z tradičnej japonskej „bento box“ a značil začiatok úžasnej cesty. V priebehu niekoľkých mesiacov vyhral viac ako 300 ocenení a stal sa symbolom prestíže pre prezidentov a riaditeľov firiem.


Neskôr, pri 130 milliónoch predaných kusov, sa z ThinkPad-u stala ikona IT odvetvia. Pomáhal bádateľom dosiahnuť najodľahlejšie miesta planéty, bol súčasťou mnohých vesmírnych misií a uľahčil rast nespočetného množstva firiem. My sme sa obzreli späť v čase a zozbierali viac príbehov, v ktorých ThinkPad zmenil svet. Takže, čo robí ThinkPad takým výnimočným?

Dizajn ThinkPad-u vytvára silný a synergický vzťah medzi formou a funkciou. Vyvažuje sofistikovanú estetiku, dômyselne vyskladané užívateľské skúsenosti a renomované inžinierske zručnosti s cieľom priniesť prvotriedne produkty. Aj 25 rokov po uvedení pôvodného 700C je najnovší X1 Carbon stále na prvý pohľad rozpoznateľný ako ThinkPad.

povedal David Hill, bývalý Chief Design Officer v Lenovo

ThinkPad v 50-tich – Čo ďalej?

Vzhľadom k tomu, že technológia pokročila exponenciálnou rýchlosťou, dizajnéri a inžinieri stojaci za ThinkPad-om si kladú za cieľ neustále pretvárať mobilné počítače pri zachovaní pôvodného konceptu. Od ThinkPad-u 701C s ‘’motýľou’’ klávesnicou, ku konvertibilnému notebooku 2-v-1 X1 Yoga s klávesnicou „rise and fall“, toto neúprosné hľadanie dokonalosti urobilo z ThinkPad-u číslo jeden medzi biznis notebookmi. Počas nasledujúcich 25 rokov sa ThinkPad neprestane vyvíjať, inovovať a prinášať technológie zajtrajška. Arimasa Naitoh, bývalý šéf Yamato Labs, ktorý sa láskyplne nazýva aj otec ThinkPad-u, pevne verí, že budúcnosť je v bezpečných rukách.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk