Bývalý prezident spoločnosti Rockstar, Lesie Benzies, založil nové herné štúdio a firmu venujúcu sa VR

Bývalý prezident spoločnosti Rockstar, Lesie Benzies, založil nové herné štúdio a firmu venujúcu sa VR

 

Od jedného z hlavných tvorcov Grand Theft Auto sa dočkáme novej hry, ktorej názov je Time for a New World.

Leslie Benzies, bývalý prezident Rockstar North a producent série Grand Theft Auto, sa vrátil späť na scénu. Z videoherného priemyslu sa totiž na chvíľu stiahol po začatí kauzy, v ktorej sa súdi s Rockstar North o 150 miliónov dolárov. Benzies totiž odišiel zo štúdia nedobrovoľne, v januári minulého roka a požadoval vyplatenie licenčných poplatkov.

A hoci súdny spor ešte stále trvá, Benzies sa naplno pustil do podnikania. Podľa portálu The Scotsman Leslie Benzies založil niekoľko nových firiem - Royal Circus Games Limited, Everywhere Game Limited, VR-Chitect Limited, a je aj súčasťou už existujúcej spoločnosti Starship Group Limited.

Práve prvá menovaná spoločnosť je zatiaľ najzaujímavejšia, pretože ide o herné štúdio, ktoré sa bude venovať vývoju hier pre PC, konzoly a mobily. Royal Circus Games má zároveň už aj zaregistrovaný názov ich novej hry – Time for a New World. V samotnom názve titulu môžeme vidieť, že pôjde zrejme o nový štart pre Benzieho.

Benzies „zabrdne“ aj do VR technológie, keďže jeho ďalšia firma VR-Chitect Limited sa bude zaoberať vývojom a výrobou VR headsetov, okuliarov a softvéru. Možno sa dočkáme aj VR hry z jeho dielne. Čas ukáže.

Leslie Benzies sa stal členom Grand Theft Auto tímu v roku 1999 a spolu s bratmi Houserovcami sa považujú za kľúčové postavy stojace za vznikom celej značky. Benzies produkoval celkovo 8 titulov v GTA sérií a získal britské ocenenie BAFTA Special Award v roku 2005.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk