Remaster Demon's Souls je možný, no nie pod taktovkou From Software

Remaster Demon's Souls je možný, no nie pod taktovkou From Software

 

Hidetaka Mijizaki poskytol rozhovor pre web GameSpot.

Aj keď Demon's Souls nie je tou prvou hrou, ktorá odštartovala mániu radosti z umierania, to sa bude navždy pripisovať sérii King's Field, práve Demon's Souls bola tou RPG, ktorá priniesla spoločnosti From Software celosvetový úspech. Niežeby s tým súviselo prispôsobenie sa masám a s tým súvisiacim degradovaním obťažnosti, tvorcovia v tej hre totiž perfektne namixovali hrateľnosť s tajomným príbehom, postavami a boss fightami do jedného úžasného celku.

Pravdou ale je, že takýto herný klenot dnes graficky výrazne zostarol a zaslúžil by si lepšiu starostlivosť o svoj zovňajšok. V rozhovore pre GameSpot sa prezident From Software vyjadril, že remaster je možný, no nerozhoduje o ňom on. Práva na značku má v rukách Sony a to rozhodne, že ak sa bude robiť remaster, tak sa bude, no vôbec na tom nemusí pracovať From Software. Hidetaka si dokonca myslí, že ak by mal byť, tak s najväčou pravdepodobnosťou by na ňom jeho štúdio ani nepracovalo, skôr nejaké iné štúdio.

Mijizakiho v súčasnosti zamestnávajú dve nové 'tajné' projekty, a dve expanzie pre Dark Souls III, o ktorých hovorí, že hráčom ukážu hru z odlišnej strany. Špeciálnym spôsobom. Nuž, znie to vskutku zaujímavo.

Zdroj: GameSpot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk