Protézy pre hendikepovaných ľudí inšpirované svetom Deus Ex budú čoskoro realitou

Protézy pre hendikepovaných ľudí inšpirované svetom Deus Ex budú čoskoro realitou

 

A to vďaka spolupráci Eidos – Montréal, Open Bionics a Razer.

Vytvorené vízie budúcnosti a technologické vylepšenia v hrách sú zvyčajne utopické a pravdepodobnosť ich príchodu do reálneho sveta je minimálna. Avšak tri súčasné spoločnosti sa spojili a snažia sa priviesť na tento svet technológiu protéz, ktoré môžeme obdivovať v hernej sérií Deus Ex.

Open Bionics, Eidos – Montréal a Razer spolupracujú na vývoji a dizajne náhradnej ruky pre hendikepovaných ľudí, ktorá by mala funkčnosť tých, priamo zobrazených v hre a zároveň vyzerala dobre. Vo videu môžeme vidieť zatiaľ len prvý prototyp, ktorý ešte nie je dizajnovo úžasný, ale zase funkčný. Vďaka senzorom pripevneným na ruku je možné hýbať prstami, otvárať a zatvárať dlaň.

Každá z menovaných spoločností sa postará o určitú časť výroby/vývoja protéz. Eidos Montréal ponúkne všetky návrhy a dizajny pre vylepšenia, ako napríklad „Adamova ruka“, teda kópia tej, ktorú nosí samotný predstaviteľ hry – Adam Jensen. Cieľom týchto návrhov nie je len to, aby fungovali ako majú, ale aby aj vyzerali elegantne a štýlovo.

Open Bionics na základe návrhov danú protézu vyrobí a zaistí jej funkčnosť. Úlohou spoločnosti Razer bude zase poskytnúť virtuálnu „skúšku“ protézy. Prostredníctvom nej hendikepovaní pacienti zistia, ako bude protéza vyzerať, keď ju budú neskôr nosiť. Razer tak bude mať funkciu „obchodníka“.

A ako bonus, Eidos - Montréal a Open Bionics uvoľnia všetky svoje návrhy a dizajny pre verejné použitie. Ktokoľvek si ich teda bude môcť stiahnuť a vylepšiť ich navrhnuté protézy.

Technológia zo sveta Deus Ex sa tak postupne stáva realitou. Len to hádam neprinesie so sebou aj konflikty prezentované v hrách.

Zdroj: Youtube - kanál Deus Ex, slashgear.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk