Boli sme sa na slávnostnej predpremiére filmu Warcraft

Boli sme sa na slávnostnej predpremiére filmu Warcraft

 

Čo býva inšpiráciou za tými najúspešnejšími filmami? Knihy, komiksy a sem tam aj skutočné zážitky, či ľudia. Ktorý zdroj inšpirácie sa ale doteraz do filmov premietal iba s ťažkosťami a málokedy verne odpovedal svojej predlohe?

Je nám to smutno priznávať, ale hry sa ako inšpiráciu, apoň v minulosti nepodarilo Hollywoodu poriadne využiť. Jednými z najväčších prepadákov, ako po kritickej stránke, tak po tej finančnej, bývali herné svety premietnuté na filmové plátno. Preto sme sa konečne nevedeli dočkať projektu, ktorý by ostal verný svojej predlohe a zaujal aj nefanúšikov.

Tento utorok sa na Slovensku konala slávnostna premiéra filmu Warcraft, a my sme na nej nemohli chýbať, pretože Gamesite.sk bol jedným z partnerov filmu. Okrem samotného premietania, ako v normálnych sálach, tak aj obrovské na IMAX plátno, sa na vítanie divákov prichystali slovenský cosplayeri oblečení ako postavy z hernej série Warcraft.

Kto chcel, mohol sa odfotiť s kladnými, ale kľudne aj zápornou postavou a mentálne sa tak pripraviť na vstup do (pri väčšine návštevníkov) nepoznaného sveta.

Samotný film sa určite oplatí pozrieť minimálne kvôli bojovým scénam, ale pre niekoho, kto s hrami z Warcraft svetu vyrastal, nebude nezaujímavý ani príbeh. Ak ale máte tú možnosť, určite odporúčame pozrieť si film v IMAX kine, pretože akcia sa tak dostáva na úplne inú úroveň.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk