HBO hlása: všetci zomrú a všetci budú ticho

HBO hlása: všetci zomrú a všetci budú ticho

 

Slová, že všetci zomrú, pozná snáď každý fanúšik seriálu Hra o Tróny od HBO. Najnovšie aktivity televíznej stanice ale nasvedčujú tomu, že fanúšikovia musia byť veľmi ticho čo sa nových dielov týka, inak ich stihne krutá cenzúra.

Ak vám niekto prezradí, čo sa stane v najnovšej časti, kto zomrie, kto bude žiť, kto sa proti komu spinkne, môže to pokaziť zážitok z pozerania. HBO zachádza celkom ďaleko aby dosiahlo, že na internete bude minimum spoilerov o tom, čo sa v najnovších dieloch Hry o Tróny deje. Už počas natáčania producenti seriálu zatajovali pred hercami isté časti príbehu, aby nikto nemohol prezradiť všetko, čo nová séria prinesie. Toto utajovanie pokračuje aj po tom, čo je už séria natočená. Videá, ktoré prezrádzajú, čo sa v najnovších častiach stalo sú veľmi rýchlo nahlasované a stiahnuté z internetu kvôli právam na „copyright“. 

To ale nie je všetko. Terčom cenzúry sú aj videá, ktoré iba hovoria o tom, čo by sa mohlo stať a snažia sa predpovedať budúcnosť jednotlivých postáv ako aj celého Westerosu. Na svojej koži to pocítil aj youtuber Frikidoctor, ktorý je známy tým, že má celkom presné predpovede. Vraj to je vďaka tomu, že má kontakt, ktorý je blízky produkcii seriálu a tak môže mať najnovšie informácie veľmi skoro. Pre média potvrdil, že veľa jeho videí sa stalo terčom nárokov na copyright, ktoré vydalo HBO. Ide o videá, ktoré v sebe mali zábery z promo ukážok dostupných pre každého a nezáleží na tom, či sú videá staré alebo ide o jeho najnovšiu tvorbu, v ktorej prezlečený za mexického wrestlera hovorí o možnej budúcnosti Hry o Tróny. Ak teda máte nejaké špekulácie o tom, čo sa bude v najbližších dieloch diať, radšej si dávajte pozor, kde a ako ich budete prezentovať.

 

Zdroj: independent.co.uk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk