Luminosity Gaming ovládli MLG Columbus 2016

Luminosity Gaming ovládli MLG Columbus 2016

 

Prvý oficiálny turnaj podporovaný Valve na americkom kontinente spoznal svojho víťaza.

Stal sa ním brazílsky tím Luminosity Gaming, ktorý vyhral v grand finále nad Natus Vincere v zostave s Ladislavom „Guardian“ Kovácsom.

LG tak získali nielen konečné víťazstvo na turnaji, ale aj prvú cenu v hodnote 500 000 amerických dolárov. Ich cesta k titulu však spočiatku nebola jednoduchá. Keďže celé veľkolepé finále začalo mapou Mirage, na ktorej prehrávali po prvej polovici 11:4 za teroristov.

Avšak po výmene strán prišiel zvrat, keď Luminosity vyhrali šesť kôl po sebe a pomaly sa dotiahli na Na`Vi. Ukrajinský celok tak nie len premrhal vysoké vedenie na prvej mape, ale neskôr za stavu 14:12 musel aj doťahovať skóre. V tejto situácii to zvládli a neskôr si strhli vedenie späť na svoju stranu za stavu 15:14. Chýbalo len kolo k tomu, aby NaVi vyhrali prvú mapu. Nestalo sa tak. V predĺžení začali lepšie oni, ale s víťazstvom 19:17 na prvej mape sa aj tak radovali LG.

 

Na druhej mape, teda Overpasse sa čakal veľký nápor zo strany Na`Vi na dorovnanie zápasu. Lenže prvá polovica skončila pre nich katastrofálne prehrou 13:2. Už vtedy cítili Luminosity, že majú blízko k prvému ich titulu a ešte na takomto veľkom turnaji. Na opačnej strane to bol však veľký stres, lebo doťahovať 11 kôl a nedovoliť, aby súper vyhral tri bolo neskutočné. Lenže nakoniec ani v druhej polovici nič nezmohli proti vysokému tlaku zo strany Luminosity Gaming a prehrali 16:2.

Brazílsky tím si teda odnáša prvé turnajové víťazstvo, ktoré získali zaslúžene.

Sláva víťazom a česť porazeným!

Zdroj: Twitch, MLG, HLTV

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk