Huawei patrí medzi 15 najinovatívnejších spoločností sveta

Huawei patrí medzi 15 najinovatívnejších spoločností sveta

 

Spoločnosť Huawei sa v rebríčku najinovatívnejších spoločností zverejnenom spoločnosťou Fast Company, rešpektovaného biznis média zameraného na inovácie a technológie, pre rok 2016 umiestnila na 13. mieste. Huawei je medzi top 50 najinovatívnejšími spoločnosťami sveta už tretíkrát.

Vďaka odborným znalostiam v oblasti mobilných sietí a zariadení a rozširujúcemu sa portfóliu partnerov i klientov sa spoločnosť Huawei etablovala ako popredný svetový poskytovateľ riešení v oblasti ICT a tretí najväčší výrobca smartfónov na svete.

Je pre nás naozaj cťou získať od Fast Company uznanie za naše úsilie v oblasti inovácií, v Huawei sme zaviazaní budovať lepšie prepojený svet a inovácie sú jedným z našich základných princípov.

Ryan Ding, výkonný riaditeľ a prezident divízie Produkty a riešenia

Huawei pokračuje v záväzku prichádzať s inováciami prostredníctvom R&D (Research and Development - Výskum a Vývoj):

  • Jedna z mála veľkých technologických spoločností, ktorá pravidelne venuje viac ako 10 % svojich príjmov na výskum a vývoj.
  • Výdavky Huawei na R&D dosiahli v roku 2014 6,6 miliardy dolárov. V súčte vynaložila spoločnosť za poslednú dekádu (2005 – 2014) viac ako 30,7 miliardy dolárov na R&D.
  • 45 % zamestnancov Huawei sa podieľa na R&D.
  • Podľa Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO) je Huawei celosvetovým lídrom v oblasti medzinárodných patentových registrácií.
  • Huawei spolupracuje s globálnymi inovátormi prostredníctvom 16 R&D centier a 36 zdieľaných inovačných centier po celom svete, vrátane USA, Nemecka, Švédska, Veľkej Británie, Francúzska, Talianska, Ruska, Indie a Číny.

Zoznam najinovatívnejších firiem 2016 podľa Fast Company možno nájsť na tomto odkaze.

Zdroj: Huawei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk