Aké novinky prináša Zoner Photo Studio 18?

Aké novinky prináša Zoner Photo Studio 18?

 

Brnenská spoločnosť ZONER software uvádza na trh novú verziu fotografického programu Zoner Photo Studio (ZPS).

Verzia 18 tento rok ponúka novinky ako nedeštruktívne úpravy, tvorbu Full HD videa z vlastných fotiek alebo zjednodušené prostredie a vzhľad programu. Katalóg pre organizáciu a prezeranie fotografií je ešte výkonnejší a zdieľanie fotiek oveľa ľahšie. Tým ale zoznam noviniek nekončí.

Na prvý pohľad vyzerá Zoner Photo Studio 18 inak. Spôsob práce je zjednotený vo všetkých moduloch - ľavý bočný panel poskytuje prístup k všetkým snímkam, pravý panel potom k editačným nástrojom a ich ovládaniu a uprostred vyniká to hlavné, vaše fotografie. Nový modul Vyvolať, ktorý nahrádza predchádzajúci RAW modul, ponúka nedeštruktívne úpravy ako aj surových snímok, tak ďalších obrazových formátov, vrátane JPG. Modul Prehliadač sa osamostatnil a fotografie sa v ňom otvárajú bez nutnosti spustenia celého Zoner Photo Studia. Do toho sa ale dá rýchlo prepnúť jedným kliknutím.

Novinky katalógu

  • Zobrazí náhľady a metadáta fotografií aj na odpojených prenosných diskoch.
  • Umožňuje ďalší pohľad na katalogizované fotografie - cez prehľadný strom použitých kľúčových slov, ktoré môžete ťahaním ďalej priraďovať k ďalším snímkam.
  • Našepkáva vhodné výrazy pri vyhľadávaní.

Zdieľanie fotografií je prístupné cez spoločné tlačidlo. Jednotlivé fotografie aj objemné albumy jednoducho nazdieľate e-mailom bez posielania veľkých súborov. Fotografie sa v pozadí nahrajú na Zoneramu do skrytého albumu a príjemcovi e-mailom dorazí len odkaz na otvorenie albumu. Podobne jednoduché je aj zdieľanie na Facebooku, Twitteri alebo posielanie papierových Zoner pohľadníc priamo zo Zoner Photo Studia.Priamo v ZPS 18 vytvoríte zo svojich fotografi í nádherné Full HD video vrátane hudby a efektov. Snímky poskladáte na časovej osi podľa vášho výberu a výsledným videom sa pochválite rodine napríklad na televíznom prijímači, alebo na internete. Medzi ďalšie vylepšenia verzie 18 patrí aj prirodzenejšie expozičné úpravy svetiel a tieňov, nový fi lter Olejomaľba, plná podpora 4K rozlíšenia a displejov s extrémne vysokým DPI alebo automatická geolokácia snímok. 

Zoner Photo Studio 18 má certifi káciu pre Windows 10 a je v predaji za cenu 59 €, rodinné rozšírenie licencie kúpite za 19 €. Užívatelia starších verzií majú pochopiteľne nárok na cenové zvýhodnenie, ktorého ceny začínajú od 29 € pre majiteľov verzie 17. Krabicová verzia za príplatok 13 € obsahuje príručku s praktickými radami na používanie Zoner Photo Studia 18 a program na 8GB flash disku vhodnom na ďalšie používanie. Plná verzia Zoner Photo Studia 18 je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk.

Zdroj: Zoner

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk