Policajti zabranili tragédii na Pokemon World Championship v Bostone

Policajti zabranili tragédii na Pokemon World Championship v Bostone

 

Policajtom v Bostone sa cez víkend podarilo prekaziť potenciálne smrteľné plány dvojice mužov zo štátu Iowa, ktorý mali v pláne zaútočiť na návštevníkov svetových majstrovstiev v hre Pokemon.

Podľa správ policajného oddelenia z Bostonu sa 18-ročný Kevin Norton a 27-ročný James Stumbo vydali na cestu z Iowy do Bostonu v aute, v ktorom ukrývali dvojicu zbraní a nadmerné množstvo munície. Obom mužom bol na základe početných vyhrážok zdieľaných na sociálnych sieťach zakázaný vstup už pred konaním udalosti, hoci predtým boli medzi pozvanými hosťami a mali sa zúčastniť súbojov v divízií Master. Jednou z týchto vyhrážok bol obrázok nižšie, zobrazujúci biele auto s prekríženým párom zbraní a správou "Kevin Norton a ja sme pripravení na majstrovstvá, Boston, už prichádzame!!!".

Auto

Našťastie, vďaka hlúposti oboch mužov a bdelosti používateľov internetu boli kontaktované policajné zložky, ktoré získali povolenie na prehliadku spomínaného auta. Počas nej našli brokovnicu, útočnú pušku AR-15, niekoľko stoviek nábojov a lovecký nôž. Obaja muži boli obžalovaní z nelegálneho držania zbraní, munície a ďalších priestupkov.

2

Hoci nie je presne známe, či mali Norton a Stumbo v pláne svoje vyhrážky naozaj zrealizovať a použiť zbrane, ktoré si doviezli, návštevníci podujatia si stále nedokážu vysvetliť, prečo by sa k takémuto kroku odhodlali.

Zdroj: ign.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk