Lenovo je pripravené uviesť zariadenia s Windows 10

Lenovo je pripravené uviesť zariadenia s Windows 10

 

Lenovo včera oznámilo, že s okamžitou platnosťou začne s expedovaním širokého spektra produktov s nainštalovaným systémom Windows 10. Lenovo má rozsiahly zoznam produktov, ktoré sú pre tento upgrade spôsobilé, vrátane populárnych modelov ako sú YOGA 3 Pro a YOGA 500. Zákazníci spoločnosti Lenovo si tu môžu overiť spôsobilosť produktu pre tento upgrade.

Spoločnosť Lenovo spolupracovala s Microsoft Corp. na tom, aby pre ľudí s Lenovo počítačmi so systémami Windows 7 SP1 alebo 8.1, bolo jednoduché upgradovať na Windows 10. Aktualizácie budú spustené od 29.júla. Ak si užívateľ rezervoval kópiu Windows 10, dostane oznámenie hneď, ako proces kompatibility potvrdí, že užívateľ získa skvelý zážitok a Windows 10 bol stiahnutý do ich systému.

Lenovo aplikácie zdokonaľujú zážitok z Windows 10

Aby užívatelia získali konzistentné zážitky na všetkých svojich zariadeniach a operačných systémoch, predinštalácie zahŕňajú celý rad aplikácií z dielne Lenovo. S novým Lenovo nástrojom na optimalizáciu Companion 3.0 zariadenia fungujú na plný výkon a aplikáciu je možné spustiť kedykoľvek a urobiť celkovú kontrolu, následne nahlási konkrétne kroky, ktoré môžu uvoľniť miesto a zrýchliť zariadenie užívateľa. S novou aplikáciou Lenovo Settings 3.0, ktorá funguje ako “smart” centrálny ovládač, môžu užívatelia jednoducho prispôsobiť a meniť spôsob, ako sa ich zariadenie správa. Napríklad v režime tablet si výrobok prispôsobí svoj displej ako aj ostatné zariadenia podľa jeho orientácie, ktorá je iná ako v režime notebook. Prípadne, používanie zariadenia taktiež zmení jeho nastavenia, napríklad pri sledovaní filmu oproti čítaniu e-knihy. S aplikáciou SHAREit môžu zákazníci rýchlo presúvať zložky medzi jednotlivými zariadeniami. Pre užívateľov tabletu je tu WRITEit, ktorá posúva pero na novú úroveň funkcionality, vďaka čomu ho užívatelia môžu používať na písanie do akéhokoľvek poľa so svojím perom a rukopis sa konvertuje na text.

Ako bolo oznámené v máji na konferencii Tech World, spoločnosti Lenovo a Microsoft pracovali na integrácii Cortany a REACHit, priekopníckej aplikácii spoločnosti Lenovo, umožňujúcej užívateľom, ktorí sa rozhodnú prehľadávať a spravovať svoj obsah v rámci viacerých zariadení a cloudových úložísk. Vďaka REACHit je Cortana ešte múdrejšia a osobnejšia, čo užívateľom umožňuje vyhľadávať obsah ako sú ich emaily, fotky a videá spôsobmi, o akých si nikdy nemysleli, že to bude možné. Cortana a REACHit užívateľom prinášajú bezproblémový, intuitívny spôsob prehľadávania v ich prirodzenom jazyku a kontexte.
Táto funkcionalita bude pre Lenovo užívateľov dostupná v beta verzii od jesene. Zákazníci v USA a Číne sa o tom môžu dozvedieť viac a prihlásiť sa so žiadosťou o beta verziu na www.cortanareachit.com. Pre užívateľov, ktorí radšej počkajú, bude aktuálna verzia REACHit aktualizovaná automaticky, keď bude od konca roka dostupná pre všetkých.

“S Windows 10 sa užívanie počítača stáva viac osobným, produktívnym a prepojeným,” povedal Tom Shell, senior viceprezident, PC Business Group, Lenovo. “ Optimalizovali sme naše Lenovo zariadenia v rámci celého nášho produktového radu počítačov, od kancelárie až po domov tak, aby zákazníkom prinášali skvelý zážitok z užívania ich počítača, pričom im poskytuje zdokonalené vyhľadávacie nástroje ako sú Cortana a REACHit.”

Lenovo taktiež včera oznámilo, že na trh uvedie dve nové verzie svojich vlajkových aplikácií - Lenovo Companion a Lenovo Settings. Obe tieto aplikácie vyvinuté spoločnosťou Lenovo budú štandardné pre Lenovo počítače s predinštalovaným systémom Windows 10. Tieto dve aplikácie majú spolu viac ako 10 miliónov užívateľov na celom svete.

Lenovo Settings (Nastavenia)

Aplikácia Lenovo Settings 3.0 je “smart” zariadenie, fungujúce ako centrálny ovládač, ktorý na jednom mieste spája všetky najpoužívanejšie funkcie hardvéru, vďaka čomu užívatelia jednoducho upravia a zmenia to, ako sa ich počítač alebo tablet správa. Medzi svojimi najnovšími funkciami aplikácia Settings ponúka jedinečnú časť “Smart Settings”, ktorá využíva zabudované senzory zariadenia, ktoré sú schopné predpovedať, upraviť a zmeniť nastavenia zariadenia, aby užívateľovi čo najlepšie vyhovovali - a to automaticky. Aplikácia Settings taktiež prináša robustnú sekciu “Power”, ktorá ponúka jedinečnú Lenovo možnosť prispôsobenia režimov, ako napr. “Battery Stretch Mode” a “Charge Mode”, s ktorými užívatelia môžu využiť "supernabíjanie" a ovládať dobíjanie svojej batérie.

Lenovo Companion

Lenovo Companion 3.0 predstavuje nové elegantné rozhranie a robustný nástroj optimalizácie. S novou optimalizovanou funkciou počítače fungujú pri najvyššom výkone: dá sa spustiť kedykoľvek a urobiť celkovú kontrolu a nahlásiť konkrétne kroky, ktoré môžu uvoľniť miesto a zrýchliť zariadenie užívateľa. Companion aplikácia následne vykoná kroky, ktoré má užívateľ úplne pod svojou kontrolou.

Companion tiež poskytuje exkluzívny Lenovo obsah, ktorý užívateľom pomôže vyťažiť z ich počítačov čo najviac. Odborníci spoločnosti Lenovo píšu články typu "ako na to", prinášajú tipy a triky ako aj ďalšie novinky, aby užívatelia mali tie najnovšie informácie o svojich počítačoch. Aplikácia tiež užívateľom prináša personalizovaný prístup k aktualizáciám zariadenia, informáciám o záruke, vedomostnú základňu, užívateľské príručky, diskusné fóra a aj voliteľné príslušenstvo, ktoré ich konkrétne zariadenie dopĺňajú.
Okrem toho, Lenovo denne spracováva obsah venujúci sa mnohým témam od najlepších webových vydavateľov, takže užívatelia môžu ľahko dostávať aktuálne informácie o najnovších novinkách z odvetvia, trendoch a inováciách.

“V dnešnom digitálnom svete užívatelia chcú prispôsobený, personalizovaný zážitok, " uviedol Mark Cohen, viceprezident spoločnosti Ecosystems and Cloud Services. "S novými Lenovo nástrojmi Companion 3.0 a Settings 3.0 majú možnosť dostať za svoje peniaze čo najviac, vrátane prístupu k informáciám o ich počítači, môžu si ho prispôsobiť podľa svojich osobných preferencií a udržiavať ho v tej najlepšej kondícii po celú dobu životného cyklu zariadenia.”

Dostupné na stiahnutie

Aplikácie Lenovo Companion a Lenovo Settings sú dostupné na stiahnutie v obchode Microsoft store.
V prípade záujmu o viac informácií o týchto aplikácia, prosím, navštívte:
http://shop.lenovo.com/us/en/accessories/software/apps/lenovo-apps/settings/
http://shop.lenovo.com/us/en/accessories/software/apps/lenovo-apps/companion/

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk