Spolupráca spoločností Oculus VR a Microsoft a finálna podoba Oculus Rift odhalená

Spolupráca spoločností Oculus VR a Microsoft a finálna podoba Oculus Rift odhalená

 

Virtuálna realita a hlavne jej dostupné sprostredkovanie bežným záujemcom sa vďaka pokroku posledných rokov konečne dostáva zo stránok sci-fi knižiek a preto sa takmer každý mesiac dozvedáme stále lepšie novinky o pokrokoch, alebo nových spoločnostiach, ktoré sa jej sprostredkovaním plánujú zaoberať.

 

Jednou z prvých priekopníckych spoločností na poli VR je už svetoznáma firma Oculus VR a len nedávno sme sa dozvedeli o nečakanom partnerstve, do ktorého sa rozhodla vstúpiť. Navyše sme sa konečne dostali k obrázkom finálnej podoby, v akej sa Rift dostane ku koncovým používateľom.

Partnerom spoločnosti sa totiž po štvrtkovom oznámení stane gigant, ktorého určite netreba predstavovať, spoločnosť Microsoft. Na tlačovej konferencií v San Francisku sa na pódiu stretli CEO spološnosti Oculus VR, Brendan Iriba, a riaditeľ dívizie Xbox, Phil Spencer, a novinárom oznámili, čo všetko plánuje toto spojenie priniesť a čo si od neho sľubujú. Tu sú teda všetky zaujímavosti, ktoré na tejto udalosti odzneli.

Oculus Set

Každé balenie s VR okuliarmi Oculus Rift bude obsahovať Xbox One gamepad. Podľa slov Microsoftu a spoločnosti Oculus VR je tento gamepad vytvorený hráčmi pre hráčov s jednoduchou prepojitelnosťou ku konzolám Xbox One, ale aj počítačom a tabletom s operačným systémom Windows 10. A vďaka nedávnym správam, predstavujúcim USB Wireless adaptér pre Xbox gamepady, by mala byť použitelnosť gamepadov s počítačmi a tabletmi rovnako jednoduchá ako pri konzolách.

Xbox One hry budú hrateľné cez Oculus Rift. Microsoft už dávnejšie oznámil, že hry z konzoly Xbox One bude možné streamovať na zariadenia bežiace pod Windows 10. Teraz bolo ale oficiálne potvrdené, že rovnaká možnosť streamovať hry bude aj cez Oculus Rift. Hry ako Halo, Forza alebo Sunset Overdrive bude možné hrať bez potreby obrazovky akoby vo svojej súkromnej kinosále. Musíme ale podotknúť, že si nie sme istí, či budú všetky hry podporovať 3D zobrazenie.

Windows 10 je najlepšia platforma na hranie hier cez Oculus Rift. Rift bude podľa slov Phila Spencera a Brendana Iriba natívne spolupracovať s operačným systémom Windows 10. V kombinácií s technológiou DirectX 12, ktorá bola vyvíjaná so zobrazovaním virtuálnej reality na mysli, by mal Windows 10 poskytnúť najlepšie výsledky a kvalitné herné zážitky.

Oculus VR Headset

Phil Spencer sa vyjadril slovami:"Sme nadšení z možnosti úzko spolupracovať s tímom spoločnosti Oculus. Ich priekopnícka práca na poli virtuálnej reality je inšpirujúca a Oculus Rift prináša ten pravý next-gen VR zážitok. My v divízií Xboxu sme naozaj zanietení v snahe poskytnúť hráčom možnosť hrať kedykoľvek a kdekoľvek chcú. Neviem sa dočkať neskutočných hier, ktoré budú pre Rift vyvinuté a som hrdý, že môžeme byť súčasťou tohoto zážitku."

Na záver, ako sme už naznačili v prvej časti článku a mohli ste si všimnúť aj medzi riadkami, sa na internete konečne objavili obrázky a dokonca aj video finálnej verzie Oculus Rift a tak vám ich prinášame v galérií nižšie.

Zdroj: xbox.com, pcgamer.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk