FIFA 20 zažila katastrofálny víkend, kde o víťazovi rozhodol kameň-papier-nožnice

FIFA 20 zažila katastrofálny víkend, kde o víťazovi rozhodol kameň-papier-nožnice

 

Jednoducho skvelý začiatok.

Počas víkendu sa v hre FIFA 20 uskutočnil FUT Champios Cup Stage Qualifier, do ktorého sa mohli prihlásiť užívatelia, ktorí majú záujem dokázať, že patria k najlepším z najlepších. Tento kvalifikačný turnaj však samozrejme neprebiehal cez LAN, ale prostredníctvom internetu.

To by bolo okej, keby si EA servery nevybrali práve zlý víkend a počas celej doby neštrajkovali. Výsledkom toho je nahnevaná komunita, kompletne nezvládnuté podujatie a zápas, ktorý sa musel rozhodnúť tak, že dvaja hráči si zasúťažili v hre kameň-papier-nožnice, pretože sa k sebe nevedeli pripojiť vo FIFA 20.

Ak však sa aj hráčom podarilo k sebe pripojiť, tak často sa zápas končil tým, že niekoho z hry vyhodilo kvôli strate pripojenia, čo v systéme znamená automatickú kontumačnú porážku. Problémom je akurát to, že hráči neopúšťali zápasy dobrovoľne a dôvodom ich odpájania bol menej ako ideálny stav serverov FIFA 20.

Toto iba podčiarklo zlý stav kompetitívneho FIFA hrania, ktoré kritizuje veľká časť tejto komunity. A teraz nehovoríme iba o stave serverov, ale aj o kvalite samotnej hry. Jeden z pro hráčov, Tekks dokonca v priamom prenose skonštatoval, že hru si prakticky nikto neužíva a konsenzus komunity je taký, že FIFA 20 patrí k tomu najhoršiemu z futbalovej série, čo EA vyprodukovalo.

Práve Tekksov komentár však otvoril pandorinu skrinku, kedy sa začalo vo veľkom debatovať o stave série FIFA – primárne o problémoch so servermi a pripojením, no momentálne sa už riešia aj problémy s hrateľnosťou, ktorých je taktiež požehnane.

EA na víkendové dianie reagovalo tak, že predĺžilo tento kvalifikačný turnaj o 24 hodín, aby sa stihli odohrať všetky zápasy, ktoré boli naplánované a to vrátane zápasu, ktorý pôvodne rozhodla hra kameň-papier-nožnice.

Zdroj: Twitter/Reddit/EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk