Valve chce miesto The International vyberať rovnakým spôsobom ako Olympiáda

Valve chce miesto The International vyberať rovnakým spôsobom ako Olympiáda

Iba ten, kto veľmi chce.

Zdá sa, že Valve už považuje svoj najväčší Dota 2 turnaj The International za taký svetový fenomén, že si môže dovoliť, aby sa hlásili jednotliví záujemcovia o jeho usporiadanie na štýl Olympijských hier, SuperBowlu či Majstrovstiev Sveta vo Futbale.

Spoločnosť Valve totiž vydala dokument, v ktorom žiada svetové mestá, aby podávali prihlášky o usporiadanie tohto podujatia pre The International 2021. Prihlášky musia byť podané do 31. marca 2021.

Request for Proposal: 2021 ... by Polygondotcom on Scribd

A prečo by niektoré svetové mesto robilo? Valve tvrdí, že The International je „z hľadiska svetovej sledovanosti, medzinárodnej atraktivity a účasti porovnateľnými podujatím s NFL SuperBowl, US Open Golf Championship alebo Eurovision Song Contest, nakoľko podujatie láka 50-60 tisíc unikátnych návštevníkov ročne.“ Spoločnosť sa odvoláva na štatistiky posledných podujatí, ktoré sa konali v mestách Vancouver, Seattle a Šanghaj.

Valve argumentuje aj ďalšími číslami. Podľa nich napríklad The International 2018 priniesol do lokálnej ekonomiky mesta Vancouver 7,8 milióna dolárov a práve toto je asi ten najväčší dôvod, prečo by sa mestá mali pobiť o usporiadanie The International. Je to však prvé veľké e-šport podujatie, ktoré sa rozhodlo pre takýto krok a vyznieva to celkom zvláštne.

Tohtoročný The International by sa mal uskutočniť 18-23. augusta vo švédskom Štokholme.

Zdroj: Scridb

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk