Exkluzívna zmluva medzi Activision Blizzard a Youtube má hodnotu 160 miliónov dolárov

Exkluzívna zmluva medzi Activision Blizzard a Youtube má hodnotu 160 miliónov dolárov

Exkluzívne práva znamenajú poriadne mastný šek.

Pred začiatkom tohto ročníka Call of Duty League oznámil vydavateľ Activision Blizzard exkluzívnu zmluvu na vysielanie všetkých e-šport podujatí hier tohto vydavateľa na platforme Youtube. Dovtedy boli tieto podujatia vysielané naprieč všetkými streamovacími platformami, no týmto krokom získala spoločnosť Youtube veľký tromf.

A podľa všetkého ich to nestálo málo. Esports Observer zverejnil informáciu, že Youtube zaplatil za tieto exkluzívne vysielacie práva 160 miliónov dolárov. To samozrejme zahŕňa Call of Duty League, Overwatch League a Heartstone e-šport podujatia. Totižto s presunom exkluzívne na platformu Youtube sa ráta s prirodzenou stratou určitého počtu divákov a presne táto suma má túto stratu vykompenzovať.

Podľa doplňujúcich informácií je drvivá väčšina tejto sumy určená ako kompenzácia za Overwatch League, o dosť menej pripadlo Call of Duty League a Heartstone bol „prihodený ako bonus zdarma.“

Activision Blizzard patrí medzi najúspešnejších vydavateľov na poli e-šport podujatí. Podľa doterajších odhadov prinieslo prevádzkovanie Overwatch League vydavateľovi tržby vo výške 400 miliónov dolárov, pričom Call of Duty League prispela ďalšími 300 miliónmi dolárov a vydavateľ sa tak pomaly ale isto blíži k magickej hranici miliardy dolárov.

Zdroj: Esports Observer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk