Prohráč Fortnite vyfasoval doživotný ban: Používal totiž aimbot cheat

Prohráč Fortnite vyfasoval doživotný ban: Používal totiž aimbot cheat

 

Nepochybne to teraz úprimne ľutuje.

Profesionálny, teda už bývalý profesionálny Fortnite hráč Jarvis Kaye, ktorého fanúšikovia poznajú skôr pod prezývkou FaZe Jarvis môže ohlásiť koniec profesionálnej kariéry vo Fortnite. Nie kvôli tomu, že už ho to nebaví, ale kvôli tomu, že od spoločnosti Epic Games vyfasoval doživotný ban.

Spoločnosť totiž zistila, že Jarvis používal aimbot cheat v casual Solo zápasoch na svojom sekundárnom profile. Vďaka tomu získaval nezaslúžené zabitia a mal tak obrovskú výhodu oproti svojim protivníkom. Neobstála ani výhovorka, že je to sekundárny účet a ani výhovorka, že to nebolo používané počas profesionálneho zápasu. Epic bol neoblomný a verdikt znie: doživotný ban voči všetkým jeho účtom.

Jarvis následne vydal video v ktorom sa ospravedlnil fanúšikom a v ktorom informoval, že obdržal doživotný ban. Taktiež prezradil, že vôbec ho ani nenapadlo, že za takéto správanie môže dostať ban, ktorý by trval naveky.

Vývojári zo štúdia Epic Games prezradili, že ich filozofia spočíva v nulovej tolerancii bez ohľadu na to, kto sa previnil: „Keď ľudia používajú aimbot alebo iné cheaty, získavajú nefér výhodu a ničia zážitok z hrania ostatným, ktorí chcú hrať čestne.“

Na stranu Jarvisa sa postavili jeho fanúšikovia a aj niektorí ďalší profesionálni hráči, ktorí síce uznávajú, že ban je na mieste, no jeho dĺžka je nepochybne prestrelená.

Zdroj: VideoGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk