Podvody sa nevyhýbajú ani e-športom. Hráči CS:GO a Overwatch zatknutí

Podvody sa nevyhýbajú ani e-športom. Hráči CS:GO a Overwatch zatknutí

Takéto prakticky netreba tolerovať.

S narastajúcou popularitou e-športov bolo iba otázkou času, kedy sa objavia aj hriechy, ktoré sprevádzajú klasický šport. A dosť nechutné prakticky sa objavili v Austrálii.

Ešte v auguste bolo zatknutých 6 pro hráčov Counter-Strike: Global Offensive kvôli obvineniam z match-fixingu. Podľa vyšetrovateľov naschvál „zahadzovali“ zápasy, pričom sami stávkovali proti sebe a tým pádom získali finančné odmeny zo stávkových spoločností.

Lenže nie sú jediní. Podľa zástupcu Victoria Police Neila Patersona sa objavili „podozrivé anomálie“ pri stávkovaní v pro zápasoch Overwatch a tie ich priviedli na stopu bližšie nemenovaného austrálskeho pro tímu v hre Overwatch, kde dokonca našli stopy napojenia na organizovaný zločin.

„Neexistuje žiadny test toho, či je niekto vhodná osoba ako šéf e-športového tímu. Vidíme, že do tejto oblasti začínajú zasahovať ľudia, ktorých reputácia pravdepodobne v tejto oblasti nemá čo robiť. Môžem sa zaručiť, že to nebol jediný výskyt anomálií v zápasoch alebo stávkovania v prostredí elektronických športov.“

Podľa profesora na University of Sydney Marka Johnsona je jedným z dôvodov, že ľudia tieto problémy neberú vážne fakt, že neberú vážne ani elektronický šport: „Videoherný priemysel generuje viac ako filmy a hudba dokopy, no mnohí ich neberú vážne. Aj keď nesledujete klasický šport, tak aspoň viete o tom, že existuje, no pri elektronických športoch to neplatí.“

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk