30 miliónov dolárov? Pre Dota 2 žiadny problém

30 miliónov dolárov? Pre Dota 2 žiadny problém

 

Číslo stále rastie.

Už teraz je prakticky isté, že na turnaji Dota 2 The International v roku 2019 sa bude súťažiť o rekordnú sumu. Necelý mesiac pred začiatkom turnaja totiž „prize pool“ presiahol hranicu 30 miliónov dolárov a výrazne tak prekoná vyše 25,5 milióna dolárov o ktoré sa súťažilo v minulom roku. Uvidíme, kam ešte táto suma porastie.

Vzhľadom na to, že táto suma je financovaná hlavne z predaja Battle Passov, tak sa dá veľmi ľahko zistiť, koľko minuli na tieto Battle Passy hráči. Na začiatku vložilo samotné Valve 1,6 milióna dolárov a hráči sa vyzbierali sumou 28,5 milióna dolárov.  Taktiež vieme, že 25% z každého predaného Battle Passu ide do tejto sumy, a tak vieme povedať, že fanúšikovia Dota 2 si kúpili Battle Passy v hodnote vyše 114 miliónov dolárov, čo je celkom šialená suma.

Dota 2 tak opäť prevzala pozíciu turnaja s najvyššou odmenou, ktorú jej pred niekoľkými mesiacmi uchmatol Fortnite World Cup, kde bola hlavná odmena stanovená na rovných 30 miliónov dolárov.

The International 2019 sa bude konať premiérovo v Čínskom Šahghaji, takže tamojšie tímy budú mať o motiváciu postarané. Úradujúcim šampiónom je tím OG, ktorý v minuloročnom finále zdolal tím PSG.LGD v 5 zápasovej dráme.

The International 2019 sa bude konať od 20.8 do 25.8. 2019.

Zdroj: DotaTracker

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk