The International 2019 sa šplhá k sume 30 miliónov dolárov

The International 2019 sa šplhá k sume 30 miliónov dolárov

 

Tohtoročné odmeny vysoko prevýšia tie minuloročné.

Jeden z najväčších e-šport podujatí Dota 2 The International bude aj v tomto roku a zdá sa, že herná komunita opäť vytvorí rekord v sume, ktorú vyzbierajú. Tak ako každý rok, aj teraz vložilo Valve do turnaja 1,6 milióna dolárov a zvyšok je vyzbieraný z predaja tzv. Battle Passu.

Zatiaľ každý rok prekonal vo výške hlavnej odmeny ten predchádzajúci je prakticky isté, že tento rok sa bude v tejto tradícii pokračovať. Minulý rok fanúšikovia vyzbierali 25,53 milióna dolárov, čo víťazovi turnaja, tímu OG zabezpečilo hlavnú výhru vo výške 11,23 milióna dolárov.

Už v čase písania článku však hráči vyzbierali takmer rovnakú sumu, no hráči sa budú zbierať ešte niečo vyše mesiaca, čo znamená, že je dosť možné, že padne magická suma 30 miliónov dolárov. To by znamenalo, že Dota 2 opäť preberie rekord v počte prize-poolu na jeden herný turnaj, ktorý jej zobral Fortnite a jeho World Cup.

The International 2019 sa tento rok koná premiérovo v Čínskom Šanghaji a jeho začiatok je naplánovaný na 15. augusta 2019, pričom finále sa odohrá o desať dní neskôr.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk