Pro hráč CS:GO prichytený pri podvádzaní pozná svoj trest

Pro hráč CS:GO prichytený pri podvádzaní pozná svoj trest

Zdá sa, že jeho kariéra sa skončila bez ohľadu na dĺžku trestu.

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o pro hráčovi CS:GO tímu OpTic India, ktorý bol prichytený pri tom, že počas turnaja mal v počítači aimbot. Nikhil „Forsaken“ Kumawat bol okamžite spolu so svojím tímom diskvalifikovaný a následne aj prepustený svojim zamestnávateľom, no to nie je jediný trest.

Trest mu totiž udelila aj organizácia ESIC, kde dostal zákaz štartovať na turnajoch po dobu piatich rokov. Zástupcovia organizácie oznámili, že dôkazy proti Kumawatovi boli dôveryhodné a ukazovali na jeho činy „bez najmenších pochýb.“ Navyše, vyzerá to tak, že Kumawati podvádzal nie len počas tohto turnaja, ale aj počas ESL India Premiership, ktorý tím OpTic India vyhral.

Mnohí volali po doživotnom bane, no ESIC odkázalo, že aj on má právo na spravodlivý proces. Navyše hráča kontaktovali, aby sa priznal a zmiernil si tak svoj trest, no ten na výzvy nereagoval. Tým pádom mu bol vymeraný trest zákazu činnosti po dobu piatich rokov.

Zdá sa však, že napriek päťročnému banu sa jeho kariéra pro hráča skončila. Pochybujem totiž, že nejaká organizácia sa odváži ho ešte niekedy zamestnať.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk