Generation 108 - Nová generácia, stará vojna

Po sedemročnom cykle nastáva čas na výmenu domácich herných zariadení a vhodenou rukavicou sa tentokrát opäť fackuje verné duo Microsoft a Sony. Na jednej strane máme západne orientovaný Xbox a na tej druhej celosvetovo populárnu značku PlayStation. Oba tábory tak znova dumajú nad večnou dilemou dokonalosti tej či onej farby. Generation, ako technologický magazín s chápadlami hodenými do rôznych sfér, teraz nechce prilievať pálenku do už tak rozhoreného ohňa konfliktov, a preto prichádza s porovnaním súčasných kladov a záporov konzol Xbox Series X a PlayStation 5.

 
RECENZIA: TicWatch C2+ - Bond, James Bond

RECENZIA: TicWatch C2+ - Bond, James Bond

Spoločnosť Mobvoi sa so svojimi výrobkami začína pomaly, ale isto, naplno pretláčať aj na lokálny trh a povedomie o stále sotva širokej ponuke takzvaných chytrých hodiniek v pravidelnom tempe obohacuje o zaujímavé kúsky. Radu TicWatch sme sa v našom časopise venovali už viackrát a keďže toho času išlo vždy o akési prémiové modely, respektíve vlajkové lode daného segmentu, nebude vôbec na škodu skúsiť spraviť ten symbolický krok smerom nižšie. Aj keď konkrétne a v prípade smart hodiniek TicWatch C2+ neponúka výrobca zrovna ľudovú cenovku na štýl lacných čínskych zariadení za pár eur, cez to všetko ide vo všeobecnom meradle o dostupný hardvér vytvorený za pomoci prémiových kritérií. Ešte než vôbec začnem s výpisom funkcií a mojich celkových dojmov v jednotlivých kategóriách testu, je nutné podotknúť, že za skratkou C2+ sa skrýva hardvér schopný takmer plnohodnotne simulovať základné, ale aj pokročilé funkcie moderného telefónu, respektíve ide o hodinky schopné eliminovať váš často až prehnaný kontakt s mobilom ako takým.

 
RECENZIA: 3DSimo - Umenie pre všetkých

RECENZIA: 3DSimo - Umenie pre všetkých

Opäť sa vám tu budem trocha spovedať. Znova sa tu obnažím, aj keď pre každého, kto pravidelne číta moje články, sa možno vo finále nebude jednať o nejaké bombastické odhalenie, každopádne nepíšem o tom zase nejako často. Sám sa sotva môžem definovať ako zručný človek, čo si pomocou nite na čistenie zubov dokáže uštrikovať vianočný bio sveter aj s návodom na pranie a sušenie. Keď mi dáte nakresliť koňa stojaceho pri stodole, vznikne z toho rekonštrukcia ukrižovania Ježiša Krista v kombinácii s vyšetrením konskej prostaty. Jednoducho nespadám do tej požehnanej vetvy rodinných talentov v zmysle umenia vyjadreného perom, štetcom, hlinou alebo čímkoľvek, čím sa to umelci minulosti a dneška oháňajú. Isto, som si schopný vymeniť prasknutú pneumatiku na aute, ak si to okolnosti vyžadujú, ale sotva by som vám z nej vedel vyrezať pomôcku pre bezdetné mamičky – napríklad zarážku za dvere, alebo do nej ihlou všiť konšpiračnú teóriu o miznúcich mužských ponožkách. Naopak taký môj brat, ten sa živí ako grafik a momentálne napríklad tvorí tie neskutočne iritujúce reklamy o tancujúci škrečkoch vo fusakliach, ktorých by ste po piatom opakovaní na žiadosť mojej malej dcérky najradšej pretiahli murárskou lopatou. On je tá typická vetva umeleckého talentu, čo sa nezastavila pred hradbou rozsypaných písmeniek a išla ešte ďalej. Ja, naopak, milujem a viem tvoriť niečo súvislé a vecné pomocou klávesnice alebo hlinenej tabuľky – záleží od aktuálneho kalendára, čo by sa dalo označiť za umenie, ak by som možno tak často nepísal o moderných vysávačoch alebo robotických umývačoch okien. Každopádne, aj keď testujem elektrické kolobežky a následne sa vám snažím ich kvalitu a prípadnú nekvalitu reprodukovať čo najzaujímavejšou skladbou textu, ide mi predovšetkým o istú formu uhranutia vás, čitateľov. Tým sa konečne dostávame k toľko potrebnej pointe v úvodnom odseku na test úspešného českého výrobku z hlavy Davida Paškeviča, ktorý sa dozaista rovnako profiluje ako umelec. Nespadá však do tej predpojatej škatuľky mužov v bielych plášťoch s baretom na hlave a so zasychajúcou paletou farieb v ruke, on je, rovnako ako ja, skôr umelcom pracujúcim s chuťou pomáhať. Predstavte si ho ako vynálezcu zatvoreného v zaprášenej garáži, ktorý túži po tom pomôcť ľuďom zjednodušiť ich bežný život a v rovnakej miere im zároveň dať šancu objaviť v sebe toho neprebudeného majstra.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk