Po piatich rokoch sa aj fanúšikovia Nintenda dočkajú Terrarie

Po piatich rokoch sa aj fanúšikovia Nintenda dočkajú Terrarie

Hovorí sa, že radšej neskoro ako nikdy. Vlastníci 3DS a Wii U si ale už mysleli, že si Terrariu na svojich konzolách nezahrajú nikdy. Našťastie je opak pravdou, aj keď si ešte chvíľu na vydanie titulu pre 3D a Wii U počkajú.

Terraria príde na Nintendo konzoly niekedy v priebehu prvého štvrťroku 2016. Na oboch konzolách sa bude dať ovládať cez dotykový displej a budú podporovať online aj offline multiplayer. Hráči sa tiež môžu tešiť na podporu pravidelných updatov. Wii U bude podporovať multiplayer pre až 8 hráčov a splitscreen pre 4 hráčov. Pri splitscreene bude mať prvý hráč k dispozícii celú obrazovku gamepadu a ostatní hráči sa podelia o rozdelenú obrazovku TV. Zatiaľ nie je vo Wii U vezii zabudovaný voice chat, ale hra bude podporovať Miiverse.

Na 3DS bude multiplayer trochu slabší, spolu si na prenosnej konzole zahrajú Terrariu naraz iba 4 hráči. Download play nebude podporovaný, a tak budú musieť všetci hráči mať vlastnú kópiu hry.

Terraria pôvodone vyšla na PC v roku 2011, v 2013 bola vydaná pre Xbox 360, PS3, PS Vita, iOS a Android a v novembri 2014 na PS4 a Xbox One.

Zdroj: eurogamer.net, forums.terraria.org

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk