Just Dance 2017 - Recenzia

Just Dance 2017 - Recenzia

 

Máte už dosť hier plných napätia, rýchlosti či desivých scén plných krviprelievania? Chystáte párty pre priateľov a chceli by ste ich pobaviť hrou, ktorá im pomôže zabudnúť na každodenné problémy? Alebo sa chcete v súkromí rozhýbať v rytme tanca, no chýba vám ten správny impulz? Ak ste aspoň na jednu z otázok odpovedali áno, zrejme práve pre vás na trh prichádza nová tanečná hra Just Dance 2017!

Tanečné hry vo všeobecnosti nepatria medzi tovar, po ktorom bežne siaha tuzemský hráč. Skôr totiž patria do menšiny žánrov, ktoré v očiach konzervatívnejších hráčov vyvolávajú viac rozpaky, než túžbu po hraní. Niet sa však čomu diviť. Nechceme predsa, aby nás niekto považoval za bláznov, keď nás prichytí pri poskakovaní pred televízorom v disco či techno rytme. Obzvlášť, ak ide o ľudí, ktorých dennodenne stretávame a na ich mienke nám záleží najväčšmi.

Napriek tomu si tento žáner našiel svojich fanúšikov. Ľudí, ktorí si bez obáv spravia žart sami zo seba a tancujú pred obrazovkou s vedomím, že pôsobia prinajmenšom trochu zvláštne. Nezaoberajú sa tým, pretože zábavu a smiech k životu potrebujú rovnako ako každý z nás. Tvrdiť, že tento žáner si predsa len dokázal nájsť svojich hráčov, je koniec koncov veľmi opovážlivé, keďže napríklad séria Just Dance patrí na hernom poli medzi dlhoročné stálice.

Just Dance 2017 nadväzuje na tradičné okamžite hrateľné hry a okrem nových skladieb prináša len novinku nazvanú Just Dance Machine. Tá predstavuje akýsi poriadne bláznivý námet na pozadí príbehu, v ktorom pomáhate zásobovať mimozemskú loď energiou pochádzajúcou z tanca. Ide tak o novú hernú výzvu, keďže v pozícii hráča musíte reagovať na zmeny tanečných štýlov a prispôsobovať sa im. Zaraz sa musíte z rocku adaptovať na klasiku a hneď nato napríklad na hip-hop. Tento dynamický princíp prináša do hry Just Dance nový, zaujímavý rozmer.

Všetko ostatné ostáva nezmenené. Tancujete v rytme hudby podľa pokynov na obrazovke a snažíte sa nazbierať čo najviac bodov buď sám, alebo proti (ne)priateľom vo vašej obývačke či proti online hráčom z celého sveta. Just Dance 2017 ponúka okrem spomínaného Just Dance Machine aj niekoľko ďalších módov ako World Dance Floor (mód pre online súťaženie), Dance Quest, ďalej Sweat s ukazovateľom spálených kalórií či jednoducho Just Dance , ktorý spúšťa okamžité tancovanie.

Výborné hodnotenie si hra nezaslúži len za ponuku nových skladieb, ktorými sú klasiky ako Hips Don’t Lie od Shakiry, Dragostea Din Tei od O-Zone alebo Don’t Stop Me Now od skupiny Queen, ale boduje predovšetkým vďaka fantastickému vizuálnemu štýlu. Ten sa k takej párty zábave dokonale hodí, a tak vás zakaždým naladí na ďalší tanec. Obrazovka doslova hýri farbami a vizuálne efekty preto neraz pripomínajú priam gýč. Just Dance 2017 vám tak aj napohľad sprostredkuje atmosféru skutočnej diskotéky.

Ruka v ruke s vizuálnou stránkou idú brilantné tanečné choreografie. Tie zachytávajú reálne pohyby ľudí pretransformované do špecifického grafického štýlu, kvôli súladu všetkých prvkov. Ladné pohyby tanečníkov a tanečníčok sú skutočnou čerešničkou na torte a pri niektorých choreografiách vás ich precízna ladnosť a presnosť doslova uchváti.

Pri samotnom hraní sú však trochu mätúce graficky zobrazené pózy pohybov, ktorými sa treba počas tancovania riadiť. Často sú nejasné, a tak sa vám môže stať, že ich jednoducho začnete ignorovať a hýbať sa nakoniec budete len podľa vzoru tanečníkov. Spôsob, ktorým je riešená otázka ovládania, je rovnako pochybný. Viackrát sa totiž stane, že vám hra pridelí bod i napriek tomu, že netancujete správne. Mimochodom, hrať môžete buď pomocou odnímateľných Joy-Conov, alebo mobilu, na čo vám jednoducho stačí stiahnuť si doň oficiálnu aplikáciu od Ubisoftu.

Azda najväčšmi prekvapuje služba Just Dance Unlimited, ktorá vám za dodatočný poplatok sprístupní ďalších 200 skladieb. Dalo by sa to považovať za DLC, no ide len o predplatné. Za 3,99eur sa dostanete k dodatočným piesňam na 1 deň, za 4,99eur na celý mesiac a napríklad za 29,99eur získate piesne na celý rok. Na prvý pohľad to nie sú horibilné sumy, no to sa rýchlo zmení pri prepočítaní si, že za plnú verziu hry zaplatíte približne 50eur.

Naše hodnotenie

Just Dance 2017 je vydarená tanečná hra s fantastickým vizuálnym štýlom a piesňami, medzi ktorými si každý nájde svojho favorita. Pri tejto hre ide predovšetkým o poriadnu zábavu a tú si s ňou na párty s kamošmi bez pochýb aj užijete. Nečakajte žiadne odhaľovanie tajomstiev vesmíru a ani odpovede na záhady života. Zámerom tejto hry je, aby ste sa po ťažkom dni uvoľnili, vypli mozog a aby ste dobre naladení prepli do bezstarostného módu, a zbavili sa tak ostatných povinností. Len tancujte!

Klady

 • fantastická hra farieb
 • krásna tanečná choreografia
 • množstvo zábavy pre viacerých hráčov
 • skvelé pesničky

Zápory

 • len 40 nových skladieb
 • nutnosť platiť predplatné za dodatočnú hudbu
 • občas mätúce ovládanie

Informácie o hre

Just Dance 2017

Just Dance 2017 2017

Stretnite sa s priateľmi a rodinou, pretože je čas začať tancovať! Najväčšia séria tanečných hier všetkých dôb, ktorej sa predalo vyše 60 miliónov kusov, sa znovu vracia! V Just Dance 2017 na vás čaká viac než 40 nových skladieb, šesť herných módov, celoročné pravidelné aktualizácie a prístup k viac než 200 piesňam cez Just Dance Unlimited!

 • Platforma: 3DS
 • Žáner: tanečná hra
 • Výrobca: Ubisoft
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Conquest

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk