Xenoblade Chronicles 3 vyjde omnoho skôr, než si myslíte

Xenoblade Chronicles 3 vyjde omnoho skôr, než si myslíte

 

Prekoná luxusný druhý diel?

Xenoblade Chronicles už pomaly vstupuje do svojej záverečnej fázy. Od prvého dielu, ktorý vyšiel v roku 2007 na Nintendo Wii, cez experimentálnu odbočku Xenoblade Chronicles X z roku 2015 až po druhý číslovaný diel Xenoblade Chronicles 2 z roku 2017, počas všetkých týchto fáz série sme boli svedkami monumentálnych RPG so škálou tak obrovskou, že i Everest bledne závisťou. Tretí diel má byť ten, ktorý všetky predchádzajúce spojí dohromady, a dá definitívnu bodku za nevídane otvorenými hrami.

V Xenoblade Chronicles 3 budeme môcť mať v partii až 7 postáv, čo vysoko prevyšuje predchádzajúce hry série (prvý diel mal 3, X diel mal 4, druhý diel mal 3), postavám budeme môcť meniť ich bojové povolania, čo bude možné len druhýkrát v histórii série (prvýkrát sa to dalo v X) a hra prinesie novinku v podobe tzv. systému Interlink, ktorý v praxi znamená spojenie postáv do bytosti menom Oroboros, s ktorou budeme môcť zasiahnuť do boja. Ako to už pri tejto sérii býva, a to nebude pochvala, aj tretí diel bude mať preplácané UI, ktoré bude zaoberať minimálne polovicu hernej obrazovky. Snáď sa ale aspoň určité časti tohto vizuálneho smogu budú dať počas hry povypínať.

Tak nakoniec už len to najdôležitejšie. Kedy táto očakávaná hra teda vyjde? Xenoblade Chronicles 3 vyjde podľa oficiálnych ohlásení 29. júla 2022 na Nintendo Switch, čiže o presne o tri mesiace.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk