Zomrel dizajnér NES a SNES konzol Masajuki Uemura

Zomrel dizajnér NES a SNES konzol Masajuki Uemura

 

R.I.P.

Spoločnosť Nintendo potvrdila, že 6. decembra zomrel jej bývalý šéf R&D2 divízie Masajuki Uemura vo veku 78 rokov.

Uemura sa k Nintendu pripojil v roku 1972 a je považovaný za otca konzoly Famicom, alebo Nintendo Entertainment System, ako bola konzola nazývaná u nás. Na konzole začal pracovať v roku 1981 po požiadavke vtedajšieho šéfa Nintenda Hirošiko Jamaučiho, že Nintendo potrebuje zariadenie, ktoré dokáže hrať hry z akrádových kabinetov v domácnostiach hráčov. Famicom sa stal populárnou konzolou, ktorá predala 61,91 milióna kusov a vďaka nej sme sa dočkali kultových hier.

Následne sa Uemura venoval vývoju next-gen systému, ktorý dostal názov Super Famicom alebo Super Nintendo Entertainment System. Bol však aj producentom niekoľkých hier ako napríklad Ice Climber a Clu Clu Land.

Uemura odišiel zo spoločnosti Nintendo v roku 2004 a neskôr sa stal profesorom na Ritsumeikan University v meste Kjóto: „Najlepší čas na ktorý si pamätám bol ten, kedy sme vyvíjali Famicom. Vtedy sme nevedeli, čo to bude populárne, no už len pocit z dokončeného produktu vyvolával pocit satisfakcie. To bola prvá misia: kompletne dokončiť toto zariadenie a keď som to urobil, bol som šťastný,“ povedal Uemura v rozhovore pre Nintendo Life v roku 2020.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk