Prvú akvizíciu herného štúdia v roku 2021 má na svedomí Nintendo

Prvú akvizíciu herného štúdia v roku 2021 má na svedomí Nintendo

 

Obchod, ktorý dáva zmysel.

Spoločnosť Nintendo oznámila, že sa dohodli s investormi kanadského štúdia Next Level Games na odkúpení 100% akcií tejto spoločnosti, ktorá sídli v meste Vancouver. To v praxi znamená, že Nintendo sa stane plnohodnotným vlastníkom Next Level Games a z tohto štúdia sa prakticky stane first-party štúdio. Celá transakcia sa právne dokončí 1. marca 2021.

Next Level Games je štúdio, ktoré počas svojej doterajšej existencie spolupracovalo takmer výlučne s Nintendom (hlavne v posledných rokoch) a vyvíjalo hry ako Super Mario Strikers for GameCube, Mario Strikers Charged a Punch-Out!! pre Wii, Luigi’s Mansion: Dark Moon a Metroid Prime: Federation Force pre 3DS a Luigi’s Mansion 3 pre Switch. Tým pádom by sa pre herný vývoj štúdia nemalo zmeniť vôbec nič.

„Next Level Games je vývojárske štúdio z kanadského Vancouveru s dvoma dekádami skúseností pri vytváraní videohier pre mnohé platformy. V posledných rokoch však Next Level Games pracovalo exkluzívne pre Nintendo a vyvíjalo hry pre Nintendo 3DS a Switch a to vrátane Luigi’s Mansion série.“

„Akcie štúdia boli doteraz vlastnené vývojármi a šéfmi štúdia. Niekoľko vlastníkov sa rozhodlo svoje akcie predať a Next Level Games začalo hľadať spoločnosť, ktorá by ich odkúpila. Dokončenie akvizície zabezpečí vývojársku silu štúdia pre Nintendo hry a zároveň dá štúdiu možnosť načrieť do zdrojov Nintenda a do našej skúsenosti s vývojom hier čo by malo zrýchliť vývoj hier a taktiež aj kvalitu výsledných hier,“ napísalo v tlačovej správe Nintendo.

Nákupnú horúčku v roku 2021 tak prekvapujúco začalo Nintendo a uvidíme, kto po nich preberie štafetu.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk